Testowe kompilacje Windows 10
liczba publikacji: 153pierwszy wpis: 12 Października 2014ostatni wpis: 22 Maja 2020

Windows 10 wreszcie zaczyna przybierać jakieś kształty – kompilacja 10586.164 (mobilna) oraz 14279 (desktopowa)

Microsoft swoimi ostatnimi poczynaniami zdążył nas już przyzwyczaić do myśli, że Windows 10 w zasadzie jest lekkim niewypałem. O ile jeszcze jego desktopowa odsłona jako tako się broni z racji dość małej ilości większych zmian, o tyle mobilna sprawia wrażenie jakby była oddechem agonalnym tejże platformy. Premiera uaktualnienia dla starszych Lumii jest raz po raz przekładana i choć obecna, oficjalna wersja wspomina coś o marcu, to jakoś nie jestem skłonny w to uwierzyć.

Windows 10 Mobile wreszcie trafił na starsze Lumie, lecz to wciąż nie koniec drogi – mobilna i desktopowa kompilacja Redstone o numerze 14291

Ostatnie miesiące przepełnione były niekończącą się falą rozczarowań pochodzącą od Microsoftu. Już nawet pomijając śmiesznie niskie wsparcie dla ich własnych aplikacji, które to były regularnie i zauważalnie rozwijane tylko i wyłącznie na platformach konkurencji. Do tego dochodził oczywiście fakt, że udostępnienie uaktualnienia do Windows 10 Mobile

Redstone wreszcie trafił na starsze Lumie, a i desktop doczekał się poprawek - Windows 10 w podwójnej kompilacji 14295

Zazwyczaj tworzę trochę przydługawy wstęp, jak to Microsoftowi źle się wiedzie i powoli traci on użytkowników. Dla wielu z Was jest to już tak oczywiste, że nawet nie ma sensu o tym znów wspominać – na chwilę obecną nawet niewiele się w tej materii ruszyło / zmieniło. Niemniej firma zdaje się nie poddawać, gdyż na kilka dni przed środową konferencją BUILD 2016 postanowili uchylić nam nieco rąbka tajemnicy.

Zapowiedziane na BUILD 2016 nowości powoli do nas trafiają – Windows 10 w kompilacji 14316

Microsoft na swojej ostatniej konferencji BUILD 2016 zapowiedział masę nowości, które trafią do jego usług oraz aplikacji. Mogliśmy tam zobaczyć kilka ciekawych rzeczy, takich jak lepsza integracja Windows 10 z asystentką głosową Cortana, czy też udoskonalone poszczególne jego elementy składowe. Nie musieliśmy nawet na to zbyt długo czekać, gdyż niedługo po niej Microsoft pokusił się o udostępnienie w szybkim kręgu aktualizacji kolejnej

W temacie Windows 10 Mobile wreszcie coś się rusza – pierwsza konkretna kompilacja z gałęzi Redstone (14322)

Niedawno opisywałem Wam pierwszą „postkonferencyjną” kompilację Windows 10, która zawiera część nowości zaprezentowanych przy okazji BUILD 2016. Niestety, w trakcie jej trwania w zasadzie ani sekundy (może coś przegapiłem?) nie poświęcono na omówienie nadchodzących zmian w Windows 10 Mobile, a zamiast tego skupiono się na multiplatformowym działaniu Cortany – szczególnie synchronizacji z Androidem. Sęk jednak w tym, że nie tego oczekiwali konsumenci, przez co duża ich grupa czuła się bardzo zawiedziona – moim zdaniem niesłusznie.

Tempo prac Microsoftu jakby się zmniejszyło, dlatego też Windows 10 w kompilacji 14342 zbytnio nie porywa

Jakiś czas temu poznaliśmy największe nowości dodane w gałęzi Redstone 1 (aka Anniversary Update), co poskutkowało tym, że każda kolejna kompilacja wydaje się mało spektakularna. Zmian jest stosunkowo niewiele, gdyż Microsoft głównie nastawia się teraz na poprawki wykrytych błędów – co nie oznacza, że nowości nie ma żadnych. Nie inaczej jest z niedawno udostępnioną kompilacją 14342

Dużo krzyku, lecz w zasadzie nie wiem o co – Windows 10 Mobile w kompilacji 14342

Mój ostatni wpis jakoś szczególnie nie zachęcił Was do czytania czy komentowania i w zasadzie nawet mnie to nie dziwi, gdyż Microsoft zbytnio nie zaszalał wypuszczając ostatnią desktopową kompilację. Letni termin wydania uaktualnienia nazwanego Anniversary Update zbliża się nieubłaganie, więc jeśli nic się nagle nie popsuje to już 29 lipca bieżącego roku trafi on na urządzenia nas wszystkich.

Cortana zyskuje kilka ciekawych usprawnień – desktopowa kompilacja 14352 oraz mobilna 14356

O dacie kolejnego uaktualnienia przeznaczonego dla urządzeń pracujących w oparciu o Windows 10 ostatnimi czasy mówiło się dość sporo. Głównie za sprawą tego, iż nieuchronnie zbliża się potencjalny termin jego udostępnienia, który prawdopodobnie przypadnie na 29 lipca bieżącego roku. Dzień ten (lecz w 2015) był dla wielu wiekopomny, gdyż właśnie wtedy Microsoft pozbawił ich reszty godności i zaoferował im „darmowego” Windows 10. Jakby na to jednak nie spojrzeć, już spory kawał czasu minął, toteż najwyższy czas, by pojawiła się kolejna aktualizacja.

Windows 10 oraz Windows 10 Mobile w kompilacji 14361 – kilka nowości i cała masa drobnych usprawnień

Ostatnimi czasy bardzo ciężko jest mi napisać jakikolwiek wstęp. Kolejne kompilacje ukazują się dość często, a to sprawia, że wpisy też pojawiają się dość gęsto. Zazwyczaj staram się wymyślać jakieś krótkie historyjki, lecz nie tym razem – wybaczcie.

Co więc otrzymaliśmy? Kompilację 14361 w mobilnej oraz desktopowej odsłonie