Antywirus WhiteArmor zdobywa uznanie wśród użytkowników Androida – i twórców skanera VirusTotal

Strona główna Aktualności

O autorze

Zdania są podzielone co do tego, czy użytkownikom Androida potrzebne są antywirusy. Jeśli jednak antywirus jest lekki i szybki, to nie zaszkodzi podmuchać na zimne – a jeden z najlepszych „podmuchów” zapewnia dziś nowy silnik antywirusowy WhiteArmor. Jego deweloperzy osiągnęli właśnie znaczący sukces, wprowadzając go do zbioru silników używanych przez popularny skaner antywirusowy VirusTotal.

Podczas swojego pierwszego publicznego sprawdzianu w lipcu tego roku, przeprowadzonego przez niezależny instytut AVTest, WhiteArmor wypadł znakomicie. Wykrył 99,4% androidowych szkodników dostarczanych mu w czasie rzeczywistym (średnia dla branży to 99%) oraz 100% szkodników odkrytych w ciągu poprzednich czterech tygodni (średnia dla branży to 99%). Jako że zbiór był spory, zawierał ponad 3,3 tys. próbek malware, w skuteczność mechanizmów ochronnych nie można wątpić. Program dostał ocenę 5,5 pkt na 6 możliwych.

Pochwalono wówczas też sprawność działania narzędzia – bardzo małe zużycie energii, nieobciążanie procesora, generowanie niewielkiego ruchu sieciowego, oraz co chyba najważniejsze, żadnych fałszywych alarmów, nie tylko przy instalacji oprogramowania z Google Play, ale też z niezależnych sklepów.

Deweloperzy nowego antywirusowego silnika chwalą się, że to wszystko zasługa sztucznej inteligencji i maszynowego uczenia się, wbudowanego w WhiteArmor. Podkreślają, że ich program zapewnia ochronę na poziomie wymaganym przez biznes, stanowiąc uzupełnienie rozwiązań do zarządzania urządzeniami mobilnymi w organizacjach. Nie ma tu więc żadnych dodatkowych fajerwerków, jakie zwykle mają przyciągać indywidualnych użytkowników – żadnych kopii zapasowych, żadnej kontroli rodzicielskiej czy mechanizmów antykradzieżowych. Dostajemy jedynie prosty mechanizm czyszczenia pamięci ze zbytecznych procesów.

Właśnie też dlatego silnik WhiteArmor, wbudowany w program Antivirus & Mobile Security, dostępny jest dla indywidualnych użytkowników za darmo. Nie ma tu żadnych kruczków. Producent zarabia na klientach biznesowych, oferując im kompleksowe wsparcie i narzędzia zarządzające, a udostępnienie za darmo WhiteArmora na Androida pozwala mu zwiększyć zasięg i skuteczność swojej sieci wykrywania szkodników. W aplikacji wyświetlane są co prawda reklamy, ale są one nieuciążliwe, niczego nie zasłaniają.

Antivirus & Mobile Security trafił więc też do naszej bazy oprogramowania na Androida – łatwo się przekonać, że robi bardzo dobre wrażenie.

© dobreprogramy
s