r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Apple aktualizuje swoje systemy: wszystkie są teraz bezpieczniejsze

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Dobra informacja dla użytkowników sprzętu producenta z nadgryzionym jabłkiem. Wszystkie systemy operacyjne, a więc macOS, iOS, watchOS oraz tvOS zostały zaktualizowane, łącznie naprawiając dziesiątki elementów związanych z bezpieczeństwem, stabilnością i optymalizacją. Na dodatkowe funkcje czy inne zmiany widoczne na pierwszy rzut oka nie ma jednak co liczyć.

Najnowsze systemy to teraz macOS 10.12.5 Sierra, iOS 10.3.2, watchOS 3.2.2 oraz tvOS 10.2.1, a poprawiono w nich odpowiednio 30, 23, 10 oraz 14 elementów. Zmiany w ten czy inny sposób dotykają praktycznie każdego ważniejszego w działaniu systemu mechanizmu.

I tak na przykład w iOS poprawiono między innymi funkcjonowanie CoreAudio, IOSurface, powiadomień, przeglądarki internetowej, baz SQLite, metod wprowadzania tekstu, aplikacji iBooks oraz samo jądro systemu. Podobne aspekty zmodyfikowano w systemie watchOS oraz tvOS. W przypadku macOS-a najciekawszą zmianą wydaje się rozdzielenie sterowników kart graficznych Nvidii oraz Intela, z uwzględnieniem dotychczasowego błędu, kiedy aplikacje te mogły otrzymać zbyt duże uprawnienia, niż powinny.

r   e   k   l   a   m   a

Zainteresowani szczegółami mogą oczywiście sprawdzić pełne dzienniki zmian na stronach Apple. Ponieważ aktualizacje systemów związane są niemal wyłącznie z bezpieczeństwem, zaleca się nie zwlekać z ich instalacją.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.