r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

ArtRage Oil Painter free

Strona główna Android Grafika i fotografia Malowanie i rysowanie

ArtRage to wersja znanego programu do malowania, przeznaczona na urządzenia z Androidem. Znajdziemy tu cyfrowe klony popularnych narzędzi malarskich, których zachowanie będzie odzwierciedlać naturalne odpowiedniki.

W ArtRage Oil Painter free mamy do dyspozycji cztery narzędzia do pracy z farbami olejnymi: farbę na pędzlu, prawie suchy pędzel, niekończące się farby i skrobanie. W płatnej wersji znajdziemy takie narzędzia, jak wałek z farbą, ołówki, kredki, akwarele, piórko, pastele, a także brokat i tubkę z farbą, którą możemy potem rozprowadzić za pomocą specjalnej szpachelki. Każde narzędzie ma osobny zestaw ustawień, który pozwala sterować jego zachowaniem.

Interfejs aplikacji został tak zaprojektowany, aby dobrze pracowało się nawet na małych urządzeniach, choć oczywiście do rysowania lepiej wyposażyć się w tablet z dużym ekranem. Aplikacja prawidłowo zachowuje się zarówno kiedy korzystamy z fabrycznego piórka urządzenia (Galaxy Note), jak i pasywnego rysika czy palca. Problemem może być wydajność – na wielu urządzeniach zauważalne są opóźnienia w rysowaniu, które przeszkadzają w tworzeniu.

Obraz może powstawać na wielu warstwach, których liczba jest w aplikacji nieograniczona. Również historia nie ma limitu liczby zapisanych akcji, które możemy cofnąć podczas malowania. Warstwy można łączyć na różne sposoby, podobnie jak w innych programach graficznych, oraz dobierać stopień krycia. Rysunki można przechowywać we wbudowanej galerii aplikacji lub wyeksportować w formatach rastrowych. Aby pomóc sobie w szkicowaniu, można nad obrazkiem umieścić zdjęcie referencyjne, można także „podłożyć” je pod obszar roboczy.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

ArtRage 4.5.5 poprawia stabilność na Windowsie 10

5
26.08.2015  •  Anna Rymsza

Użytkownicy świetnego programu do malowania na komputerze ArtRage dostali dziś aktualizację do wersji 4.5.5. Poprawka likwiduje błąd, który powodował nieoczekiwane kończenie pracy programu na Windowsie 10 i poprawia kompatybilność ArtRagea z najnowszym systemem Microsoftu. W wersji dla OS X ta aktualizacja poprawia obsługę fontów, dzięki czemu program nie będzie kończył pracy, jeśli na systemie OS X 10.10 zainstalowany jest wadliwy font. Ponadto poprawionych zostało kilka mniej uciążliwych błędów, związanych z wyświetlaniem palet kolorów. Jeśli nie możesz ściągnąć aktualizacji, a na…

ArtRage Touch – na tabletach z kafelkami też można malować

0
16.02.2015  •  Anna Rymsza

ArtRage, jeden z popularniejszych programów do malowania na komputerze, przypuścił ofensywę na kolejne platformy. Wersja dla Androida przestała być dostępna jedynie na nowych Galaxy Note i znalazła się w Google Play dla wszystkich, a podczas minionego weekendu w Windows Store umieszczona została specjalna wersja programu, przeznaczona dla urządzeń z Windowsem i ekranami dotykowymi. Tym samym wydawca ArtRage otworzył sobie drogę do nadchodzącego Windowsa 10. Pozostaje czekać na możliwość pracy nad jednym rysunkiem na różnych platformach. Wersja dla Androida niczym nie różni się od tego, co…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.