BattleForge na weekend

Strona główna Aktualności

O autorze

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy grę BattleForge - uznaną przez wielu graczy strategię nowej generacji przecierającą nowe szlaki w sposobie toczenia wieloosobowych potyczek za pośrednictwem Internetu. Zaliczana jest ona do gatunku określanego jako MMORTS, albowiem tytuł stanowi połączenie kilku gatunków gier, MMO - Massively Multiplayer Online oraz RTS - Real Time Strategy, a także gier karcianych.

Fabuła gry rozgrywa się w nieprawdopodobnej krainie przepełnionej konfliktami pomiedzy bogami, a tytanami. Zwykli ludzie nie ogrywają w niej większej roli, aż do czasu gdy bogowie nadają im nadprzyrodzone moce, by ci z kolei, przeistaczając się w Skylordów, mogli walczyć w ich imieniu przywołując przeróżne mityczne stwory. W takiego Skylorda przyjdzie nam się wcielić chcąc poprowadzić rozgrywkę w BattleForge. Pełną fabułę gry poznajemy etapami i na wielu różnych płaszczyznach tworząc własne scenariusze, bohaterów oraz historie.

Czy Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów?

Rozgrywka w BattleForge rozpoczyna się w tzw. kuźni, gdzie bez względu na to czy rozpoczynamy grę sami czy wraz ze znajomymi, układamy własną talię wirtualnych kart kolekcjonerskich składającą się z jednostek, budynków oraz zaklęć, które zostaną rzucone bezpośrednio na pole bitwy. Dzięki takim rozwiązaniom armie będą cechować się unikatową i natychmiastową gotowością do podjęcia akcji, bez zbędnego budowania własnej bazy i żmudnej produkcji jednostek. Karty gromadzimy poprzez wygrywanie kolejnych pojedynków, a następnie tworzymy z nich własne kombinacje, opracowujemy taktyki i organizujemy według uznania własny kapitał.

W świecie BattleForge każdy będzie mógł wziąć udział zarówno w trybie kampanii, jak i rozgrywać pojedyncze scenariusze w kooperacji, a także wziąć udział w rankingowych pojedynkach. Bitwy toczone w trybie współpracy pozwolą również na zabawę drużynową lub rozgrywkę toczoną przeciwko sobie nawzajem.

Warto nadmienić, iż w grze istnieje możliwość wymieniania się swoimi wirtualnymi kartami z graczami z całego świata. To poprzez połączenie kilku gatunków gier, BattleForge zyskała miano gry nowej generacji, a tempo, pełna energii akcja oraz dość proste zasady rozgrywki sprawiają, że gra przyciągnęła do komputerów już setki tysięcy fanów.

Grę BattleForge można pobrać w dziale: Po godzinach -> Gry -> RTS

Ponadto wszystkich miłośników gier, dla których gra na weekend to za mało, zapraszamy do naszego portalu Gamikaze. W tym tygodniu polecamy zapowiedzi diabolicznego The Cursed Crusade, gangsterki z przymrużeniem oka, czyli Saints Row: The Third oraz wielce wypatrywanego Mass Effect 3. Zrecenzowaliśmy też Darkspore od Electronic Arts, jak również przetestowaliśmy Nintendo 3DS. Nie zapominajcie przy okazji, że Gamikaze oficjalnie skończyło trzy lata i z tej okazji uruchomiliśmy konkurs, który oto kończy się dzisiaj! Do wygrania jest ponad 160 nagród!

© dobreprogramy