r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Bezprzewodowa dziura w Windows

Strona główna Aktualności

O autorze

Amerykański analityk systemów zabezpieczeń Mark Loveless, wykrył w systemie Windows XP błąd w obsłudze sieci bezprzewodowych. Odkryta luka umożliwia nawiązanie nieautoryzowanego połączenia z dowolnym laptopem, który nie jest chroniony żadną aplikacją firewall.

Loveless zaprezentował swoje odkrycie podczas odbywającego się w Stanach Zjednoczonych konwentu hakerów - ShmooCon. Przyznał, że podczas podróży samolotem udało mu się uzyskać dostęp do laptopów pozostałych pasażerów, wykorzystując błąd w funkcji wyszukiwania sieci bezprzewodowych Windows XP oraz 2000.

Jak wyjaśnia analityk, system Windows podczas każdego uruchomienia stara się wyszukać wszelkie dostępne sieci bezprzewodowe i nawiązać z nimi połączenie. W przypadku, gdy nie odnajdzie żadnego punktu dostępu, oprogramowanie przełącza kartę sieciową w tryb ad-hoc, pozostawiając otwartą furtkę dla potencjalnego włamywacza.

Przedstawiciele Microsoft przyznali, że zostali już poinformowani o nowym problemie i pracują nad odpowiednią poprawką.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.