Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Quo vadis, dobreprogramy?

Minął niemal miesiąc od ostatniego raportu z pola bitwy. 5. września Xyrcon opisała zmiany i kierunki prac nad aktualną już wersją portalu. Dziś więc kilka słów na temat tego co się dzieje i co się dziać będzie. Przy okazji przepraszam Was jeszcze raz za wszelkie konkursowe poślizgi i ograniczoną interakcję. Wiele się na to czynników złożyło, pozlotowy bałagan, wykończeniówka nowej wersji portalu, urlopy, konferencje itd. Teraz zakładamy, że będzie lepiej - podkręcamy tempo zmian ;)

Wróćmy jednak do tego co w "podrobach" portalu. Otóż wrzesień lekkim miesiącem nie był - Lisek, Docent i Tomick nie wynudzili się raczej. Nadszedł czas kiedy należało się zająć głównie problemami i poprawkami mniej widocznymi dla usera. W tym ponurym worze mało atrakcyjnych, aczkolwiek koniecznych poprawek i prac znalazło się mnóstwo drobiazgów związanych z naszym CMSem (systemem zarządzania treścią), a także szereg działań mających na celu optymalizację działania serwisu. Oczywiście nie znaczy to, że w ogóle zmiany nie sięgnęły elementów zauważalnych gołym okiem. Niewątpliwie za istotną zmianę funkcjonalną można uznać to, że publikacje, które znajdują się w kafelkach na stronie głównej wyświetlane są również na liście na stronie głównej. Trochę to porządkuje pewien chaos i niekonsekwencję, zwłaszcza w przypadku przeglądania publikacji poprzez dział "Newsy". Poprawiliśmy również wyświetlanie grafik w showcase (kafelkach) działów Lab i Gry. Inny sposób kadrowania poprawia niewątpliwie wygląd kafli. Poprawiliśmy również wyświetlanie grafik o pionowych proporcjach... Pewnie już Was dość zanudziłem więc podaruję kolejne drobiazgi...

Było też we wrześniu bardziej przełomowe wydarzenie, przemyciliśmy je po cichutku bo tak naprawdę to tylko taki wierzchołek góry lodowej, która mamy nadzieję kiedyś się z morskich otchłani wychyli ;) O czym mowa? Oczywiście o dziale mobilnym, zainaugurowanym niewielką bazą oprogramowania na Androida. Urządzenia mobilne to jeden z kierunków jakie na pewno będą rozwijane. Aktualnie pracujemy nad aplikacjami dobreprogramy na platformy mobilne, baza oprogramowania będzie się rozrastać - początkowo na Androida, iOS oraz WP, pojawią się niezbędniki, publikacje poświęcone mobilnym aplikacjom itd...

Pracujemy również nad tym co wielu z Was uważa za tak ważne, to był chyba jeden z głównych zarzutów podczas premiery. Dlaczego nie ma RWD? Tak jak obiecaliśmy, niebawem w większych okienkach portal urośnie. Jeszcze dyskutujemy nad wyglądem kilku elementów w powiększonym widoku. Najwięcej dyskusji oczywiście wzbudził showcase. Powiększać kafelki? Dodać dodatkowy kafelek? Może dodać jeszcze inny element? Poniżej jedna z koncepcji.

Nadszedł czas by blogowe tematy przyspieszyć i nadrobić stracony czas... Dziś już może się nie uda bo zbliżamy się do północy, ale jutro na pewno przeczytacie wpis Krogulca o konkursie związanym z opublikowanymi już blogami. Blogerzy szykujcie się na nagrody. Ci, którzy bardziej biernie z bloga korzystają też mogą coś uszczknąć. Nagród będzie wiele, ale to dopiero początek, od listopada zacznie się prawdziwe blogerskie El Dorado ;) Czekajcie na wpis Krogulca. Nagrody rzeczowe to jednak nie wszystko - będzie coś jeszcze. Oczywiście portal to nie tylko blogerzy, wspomnę tylko, że nie zapominamy również o aktywnych userach poza blogiem, a także o nieco przez nas zaniedbanym forum i jego przedstawicielach. Mamy na razie zręby planów wobec także wobec Was, ale wracam do bloga bo w końcu na blogu jesteśmy...

Obiecywaliśmy, że wpisy będą pojawiać się również na głównej stronie portalu, potencjalnie również w showcase. Na pewno się jednak zgodzicie, że dzieje się to trochę za rzadko. Znajdźmy winowajców i kamienie w dłoń. Otóż główni "operatorzy" wprowadzania blogów na stronę główną portalu to djfoxer i lucasamd ;) Oczywiście żartuję, tak naprawdę dopiero zaczynają pełnić te obowiązki. Sądzę jednak, że niebawem strona główna portalu będzie częściej gościć blogi. Obaj znają blog doskonale i mamy nadzieję, że dzięki nim uda się fajnie dobierać wpisy na główną.

Podsumowując, najbliższy milestone to RWD, już niebawem. Kolejny to nowy blog. Jeśli macie jakieś propozycje zarówno odnośnie RWD (jesteśmy już prawie na mecie więc możliwe, że będziemy oporni w przyjmowaniu sugestii ;) jak i nowego widoku blogów to dzielcie się z nami. Następnym krokiem będzie migracja forum. 

inne

Komentarze

0 nowych
DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #1 03.10.2013 23:53

No i git ;)

Semtex   19 #2 03.10.2013 23:56

Nom, czekamy na forum na jakiś ruch, obyśmy doczekali...

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #3 04.10.2013 00:00

Najbardziej cieszy mnie kilka drobnych błędów i funkcjonalności tj. nieszczęsne podłużne obrazy na blogu, które się niemiłosiernie rozszerzały. Sam to zgłaszałem bodajże Docentowi. No i dawno już wprowadzona możliwość dodawania wielu plików na raz do bloga. Funkcjonalność na którą tak wielu psioczyło, że spowoduje obciążenie serwerów, że w ogóle apokalipsa itp. Działa? Działa! Dało się? Dało. Jest ok? Jest ok. :)

Co do reszty, bardzo ciekawe zmiany. Czekamy z niecierpliwością. Dzięki Cebula za info!

foreste   16 #4 04.10.2013 00:02

A czemu galeria znikła z forum ?

Songokuu   15 #5 04.10.2013 00:04

Eee, a co to RWD?

Co do nagród dla blogerów to niespodzianek nie będzie :P (chodzi mi o to, że wiadomo kto ale nie wiadomo co)

Do boju DP! :D
Trzymać tak dalej.

Songokuu   15 #6 04.10.2013 00:07

Aha, jeszcze jedno, syn mi się urodził to mu muszę konto na DP założyć także nie możecie zniknąć z rynku wcześniej niż za jakieś 18 lat. Bo bym chciał z nim na HotZlot pojechać (jak zasłużymy oczywiście :)

Dimatheus   23 #7 04.10.2013 00:07

Hej,

Miło czytać, że wkrótce na forum coś się zmieni - nie powiem, naprawdę fajnie będzie coś w tej masie zmienić. ;)

Pozdrawiam,
Dimatheus

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #8 04.10.2013 00:08

Przypominam jeszcze Cebula o tym co kiedyś Ci pisałem, czyli jakości obrazków na stronie i ich kompresji, czyli tej średnio ładnej poświacie "pokompresyjnej", w każdej z możliwych grafik. Szczególnie to widać w avatarach, Nomen omen zwłaszcza w Twoim :) Ale to tak tylko przypominam, bo nie jest to najpilniejsze, ale fajnie by było widzieć na DP lepszej jakości zdjęcia i obrazy.

Cebula REDAKCJA  19 #9 04.10.2013 00:08

Responsive Web Design - czyli w praktyce dostosowywanie się wyglądu/rozmiaru strony do wyświetlacza/okna...

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #10 04.10.2013 00:10

@Songokuu

Dobrze, że wspominasz. Na następnym HotZlocie z tego tytułu stawiasz wszystkim piwo (i to nie w dniu gdzie jest darmowe!). Wszyscy się cieszymy z narodzin potomka. Pieluchy, ryk i kupa (dosłownie i w przenośni) szczęścia. ;) gratki.

Cebula REDAKCJA  19 #11 04.10.2013 00:13

@DjLeo

Akurat w przypadku mojego avatara pokompresyjne rozmycie jest wielce wskazane :) Trudno znaleźć złoty środek - zależność między stopniem kompresji, a ciężarem grafik jest oczywista. Niemniej podejmiemy temat.

Cebula REDAKCJA  19 #12 04.10.2013 00:15

@Songokuu

Gratulacje, bo jakoś nie było okazji :)

command-dos   18 #13 04.10.2013 00:15

ostatnio próbowałem dotrzeć do materiałów z HZ 2011 i występu pana Kopacza - niestety 404ka mi się objawiła ;) gdyby blog zaczął funkcjonować jak strona główna portalu (tj, powiadomienia, wygląd) byłoby świetnie. Fajnie by było, gdyby można dodać wpis do obserwowanych, żeby nie pominąć komentarza (chociaż do własnych wpisów) - wtedy można by kontrolować dyskusję i odpowiadać ludziom kiedybądź nie wracając specjalnie do starych wpisów. Więcej uwag nie pamiętam, za wszystkie niepopełnione wpisy ogromnie żałuję i postanawiam poprawę ;) Tak w ogóle to dzięki za info, bo bałem się że zapomnieliście o użytkownikach. Ja tam sobie dam radę, ale co z całą resztą? ;)

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #14 04.10.2013 00:18

@Cebula (redakcja)

Zgadza się, to nie jest takie proste. Ale myślę, że nawet niewiele mniejsza kompresja (ok. 10%- 20%) już mogła by przynieść widoczne efekty. Może serwery by się nie przegrzały :) Ewentualnie zmniejszenie kompresji tylko dla avatarów, bo na nich tak na prawdę najbardziej to widać.

Songokuu   15 #15 04.10.2013 00:19

@Cebula
Dzięki za rozwinięcie skrótu :) Bo nie załapałem jak widać.

@DjLeo
Dzięki za gratulacje. No z tym gadaniem "Wyśpij się teraz, póki możesz" to racje ludzie mają :)
Ale i tak nie zdecydowanym polecam - rozmnażajcie się :P

@Dimatheus
A jak tam twoje przygotowania do bycia tatą? Nas zaskoczyło o 2 tygodnie wcześniej...

skocztu   2 #16 04.10.2013 00:21

Powrót do starego wyglądu rozwiąże wszystkie problemy za jednym zamachem. Poza tym zadowoli większośc uzytkowników. Jeszcze raz pytam : po co zmieniać coś co działa dobrze ? ( doceniam wasze wysiłki ale nie trawię tego wyglądu i bardzo dokucza mi brak pewnych funkcjonalnosci)

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #17 04.10.2013 00:23

@Songokuu

"Ale i tak nie zdecydowanym polecam - rozmnażajcie się :P " - byle nie z kim popadnie ;P

  #18 04.10.2013 00:42

@skocztu "Powrót do starego wyglądu rozwiąże wszystkie problemy za jednym zamachem. Poza tym zadowoli większośc uzytkowników." - o widzę, że masz jakieś statystyki ilości osób, które chcą powrotu do starego wyglądu... powiem tak, nudni się robicie. Jakby każdy mówił, że po co zmieniać coś co działa dobrze, to nadal nie mielibyśmy prądu ani internetu.

@Cebula - Cieszy, że się dzieje cały czas. Czekamy na owoce :)

@Songokuu dołączam się do gratulacji. Teraz masz przesrane (dosłownie :P).

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #19 04.10.2013 00:47

@skocztu

W pełni się z Tobą nie zgodzę :) Za jakiś czas jak wszystko będzie wyglądać spójnie, to cały portal będzie klarowny i uszyty na miarę naszych oczekiwań. Poza wieloma funkcjami, których brakuje (a mają się pojawić), to wszystko zaczyna się układać w spójną i zwartą całość. Owszem, wiele jeszcze trzeba zrobić. Dom jest jeszcze w stanie surowym, ale jest już tryskaczówka, oddymianie, instalacje przeciw-pożarowe, instalacje sanitarne, elektryka. Jedyne co teraz należy zrobić to wpuścić ekipę wykończeniową i zrobić luks apartament. A dom ma solidne fundamenty, więc pewnie i stabilnie trzyma się cała konstrukcja i na pewno się nie zawali. Sorki za małe liryczne fristajlo ;)

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #20 04.10.2013 08:12

No i maruderzy mają swoje informacje na temat rozwoju portalu, które idą w dobrym kierunku.

@Songokuu - oczywiście ode mnie również gratulacje

Over   9 #21 04.10.2013 08:23

@Songokuu
Gratki :)
Wieści z frontu jak najbardziej wskazane:)
Ciekawe co Krogulec szykuje, ale pewnie będzie to coś exstra znając Krogulca ;)

drobok   14 #22 04.10.2013 08:29

Wracając to faktu pominiętego, skoro to nie miejsce na info dot. forum kiedy będzie post na forum dot. forum ? :P

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #23 04.10.2013 09:13

@Songokuu
Gratulacje :) Jka mówi stare przysłowie pszczół
Kto ma pszczoły ten miód, kto ma dzieci ten ma s.... :P

  #24 04.10.2013 09:19

A linki do producentów programów jak nie działały tak nie działają.
Komu to przeszkadzało ?

Cebula REDAKCJA  19 #25 04.10.2013 09:24

@drobok

To nie miejsce na info dotyczące forum, tutaj tylko wspomniałem o forum przy okazji, a jak skrystalizują się konkrety to pierwszym miejscem na informację o nich będzie właśnie forum.

  #26 04.10.2013 09:27

Skopaliście Panowi tą stronę, a szkoda :/

foreste   16 #27 04.10.2013 09:30

A czemu galeria znikla modernizacja czy całkiem znika ?

beny_pl   3 #28 04.10.2013 09:33

jakiś czas temu wysłałem maila na redakcyjny kontakt z błędem w galerii ale z tego co widzę chyba się gdzieś zapodział ;) gwoli przypomnienia: wejdźcie na dowolny program z >3 obrazkami w galerii (np. http://www.dobreprogramy.pl/Multi-Commander,Program,Windows,33804.html ), kliknijcie w pierwszy, który otworzy colorboxa - w nim przeklikajcie do 4-go obrazka i zamknijcie colorboxa ;)

Krueger   2 #29 04.10.2013 09:35

@Cebula

A co z wykradzioną bazą danych?
http://zaufanatrzeciastrona.pl/post/nowy-typ-szantazu-napiszcie-o-nas-artykul-al.../
Może byście chociaż łaskawie poinformowali, że dobrze by było dla użytkowników zmienić hasło, jeśli od dłuższego czasu mają takie samo? Niezbyt odpowiedzialne podejście z waszej strony...

Cebula REDAKCJA  19 #30 04.10.2013 09:39
superjohn   5 #32 04.10.2013 09:44

Mnie wkurza to, że link do producenta nie prowadzi jak dawniej na stronę producenta, tylko do innych programów jego autorstwa na portalu. Czemu ma służyć taka bezsensowna zmiana!?

Frankfurterium   10 #33 04.10.2013 09:51

Więcej konkursów (== zalew bloga marnymi i podobnymi do siebie wpisami), większe/więcej kafelków (== większe/więcej kafelków...). Wolno mi wyrazić niezadowolenie z kierunku zmian?

drobok   14 #34 04.10.2013 09:53

Nie wszystkie konkursy muszą dotyczyć bloga (mam taką cichą nadzieję :P)

dansys80   4 #35 04.10.2013 10:00

@Frankfurterium
Mniej konkursów==marazm na blogu. Pisałem o tym w podsumowaniu Banana, konkursy ożywiają społeczność DP.
Bardzo się dziwię czemu wielcy piewcy wooolnego oprogramowania nie wykorzystują obecnej sytuacji na blogu do promowania niszowych rozwiązań? Teraz zdarza się, że wpis w top 4 wisi przez kilka dni, bo tak spadła liczba blogerów. Ale zawsze lepiej narzekać.

dzikiwiepsz   13 #36 04.10.2013 10:07

Nowy wygląd dobreprogramy.pl to typowy przykład polskiej rzeczywistości, zero przygotowań tylko od razu wprowadzanie a potem likwidowanie całej masy błędów :D

  #37 04.10.2013 10:07

Pomijając paskudną kafelkozę, nadal nie rozwiązaliście podstawowych problemów... Choćby taki błąd z pobieraniem Avasta. Spróbujcie to zrobić przez stronę producenta i zobaczycie ciekawy błąd DP - http://www.avast.com/pl-pl/support pobierz. Strona wygląda okropnie i już dałem sobie spokój z pobieraniem programów stąd jak jest tyle alternatyw w postaci filehippo, czy download.com...

MaXDemage   19 #38 04.10.2013 10:08

"Mniej konkursów==marazm na blogu"
AMEN!

Nie chodzi nawet o to aby te nagrody były super wypas. Chodzi tylko i wyłącznie o regularności i faktyczną wypłacalność ;) Bo doceniony bloger to sprawny bloger. IMHO.

Frankfurterium   10 #39 04.10.2013 10:11

Naturalny stan rzeczy (przez dandysa80 zwany marazmem): ludzie piszą wtedy, kiedy mają coś do opisania.

Szał konkursowy (przeze mnie zwany spamem blogowym, bo przez niego totalnie giną wartościowe treści): dwadzieścia toczących się równolegle seriali pt. "Dostałem kamerkę/telewizor/cokolwiek". Obowiązkowe odcinki typu "Otwieram pudełko", "Oglądam z każdej strony", "Używam w domu", "Używam na dworze", "Używam u babci", "Znowu używam w domu", i kilka bonusowych "Używam tam, gdzie twórca sobie na pewno nie wyobrażał" i ostatni "zamykam pudełko, jak mi smutno".

MaXDemage   19 #40 04.10.2013 10:17

... i osobny wpis: Jak otwieram pudełko to gra muzyczka. ;)

dansys80   4 #41 04.10.2013 10:17

@Frankfurterium
Ludzie piszą wtedy, kiedy widzą w tym korzyść. Pisać można o wielu rzeczach, ale sam wiesz, że nie ma nic za darmo.
Nawet starzy blogerzy się wypalają z czasem, bez pozytywnych bodźców do pracy.

Czepiasz się, ostatni "szał konkursowy" skończył się w lipcu.
Sierpień- spadek liczby wpisów i komentarzy
Wrzesień- jeszcze większy spadek wpisów i komentarzy.

Przyznam Ci rację, wartościowe treści giną przy wysypie 300 wpisów na miesiąc. Ale na boga, czemu nie piszecie teraz jak nic się nie dzieje! Przyjdzie kolejna akcja z Microsoftem, to wtedy napiszesz "napisał bym coś wartościowego, ale mi się nie chce bo ginie to w zalewie spamu"
Nie ma co dobra wymówka, bo prawda jest taka, że nawet ten spam konkursowy ma większą liczbę odsłon i komentarzy niż wpisy o niszowych systemach/rozwiązaniach.

  #42 04.10.2013 10:25

Moim zdaniem zmiany idą ku gorszemu:(

Dimatheus   23 #43 04.10.2013 10:25

Hej,

@ Songokuu

A no jakoś idą - choć do końcówki stycznia jeszcze sporo czasu. Chociaż pewnie minie szybciej niż myślę. :)

Pozdrawiam,
Dimatheus

Axles   18 #44 04.10.2013 10:26

No to świetnie, zmiany mnie cieszą te obecne i jak widać trochę jeszcze tego będzie. No i nie da się ukryć, że samo słowo 'nagrody' każdego stawia na nogi, postaram się być jak najbardziej aktywny, choć ostatnimi czasami ciężej z tym.

Cebula REDAKCJA  19 #45 04.10.2013 10:29

Tak jak pisałem, na ożywienie blogowych emocji już mamy pomysł, dziś Krogulec odkryje karty więc co do bloga zachęcam do drobiny cierpliwości :)

  #46 04.10.2013 10:33

@MaXDemage:
+1, po prostu.

  #47 04.10.2013 10:41

ten wpis "wkrótce" przy iSO - trochę za długo wisi.

GBM   22 #48 04.10.2013 10:47

Dobrze słyszeć o nowych zmianach :)

Jeszcze bardziej cieszy zapowiadany rozwój platformy blogowej ]:>

  #49 04.10.2013 10:50

Fajnie by było jakbyście wrócili do wystawiania ocen programom w formie cyfr od 0 do 10, z dwoma miejscami po przecinku, bo te gwiazdki są mało dokładne i nieczytelne. Poza tym zrobilibyście przyjemność nerdom :) Albo zostawcie gwiazdki i wprowadźcie też normalne oceny (jedno i drugie jednocześnie).

Samurai   17 #50 04.10.2013 11:13

Może w końcu będzie możliwość edytowania komentarzy na blogu :P

ziemowy   7 #51 04.10.2013 11:14

Czekamy na kolejne zmiany. Fajnie, że redakcja nie zwalnia tempa i cały czas mocno pracuje nad nowym wyglądem portalu.
Mam nadzieje, że od teraz kontakt czytelników z redakcją nie będzie tak kulał jak przez ostatnie tygodnie.

Frankfurterium   10 #52 04.10.2013 11:24

@dansys80

1. Czemu piszesz do mnie, że "wy nie piszecie"? Ja się tu wypowiadam wyłącznie we własnym imieniu, i to z pozycji szarego czytelnika (w życiu popełniłem dokładnie trzy wpisy blogowe o mało popularnych technologiach).

2. Ciągle powtarzasz o liczbie wpisów i komentarzy, więc może wyjaśnię: Nie, 100 jednostek badziewia to dla mnie nie lepiej niż 20 jednostek czegoś wartościowego. Tak po prostu. Większy ruch (o zaniżonym poziomie) to dla mnie absolutnie żaden argument.

( 2.5. Dlaczego miałoby mnie obchodzić, że tutejsi blagerzy nie mają o czym pisać? Ktoś im karze? Syndrom gwiazdy "Nie piszę, więc mnie nie ma i mi z tym źle" ? Niech sobie z okazji twórczej niemocy korzystają z życia, a kiedy najdzie ich natchnienie, niech palną zjawiskowy, merytoryczny tekst, który wszystkim się spodoba. Ponownie jak w punkcie 2 - wolałbym rzadziej ale lepiej i na temat )

3. Tymi komentarzami pod tym wpisem wyrażam jedynie swoje niezadowolenie z powodu cyklicznych nawałów tekstów (i kafli na stronie głównej !), które są strasznie wtórne i mnie osobiście nie interesują, a zakrywają swoją masą treści potencjalnie ciekawe. Klucz poprzedniego zdanie - "mnie". Opinia jest subiektywna. Nie jestem takim egocentrykiem, żebym wymagał czy nawet chciał, żeby redakcja zmieniła swoja postępowanie dla mojej jednej osóbki i olała całą resztę (głównie beneficjentów konkursów). Żeby po prostu władcy serwisu nie popadli w samozadowolenie "jaka słuszna jest nasza linia". Taka przeciwwaga dla lekkiego lizusostwa, które zawsze się pojawia.


Żeby nie było o samych negatywach - cieszę się z przebudowy bloga (edycja komentarzy naprawdę się przydaje). Ale jak znowu nawalą wszędzie kafli i obrazków... Adblock mi się zapali od niechcianych DIV-ów...

FaUst   13 #53 04.10.2013 11:28

Wady wieku dziecięcego powoli odchodzą w niepamięć. A maruderzy niech w końcu zmienią portal, bo te komentarze robią się nudne :)

GBM   22 #54 04.10.2013 11:48

@Frankfurterium: Czytam i czytam Twoje komentarze od kilku dobrych miesięcy i naprawdę jesteś wybitną marudą portalową :P

Wyczuwam, że na następnym zlocie dostaniesz statuetkę od Loży Szyderców, w kategorii "Największa maruda dekady" ;)

Wyluzuj Stary, ochłoń :)

  #55 04.10.2013 11:49

Formularz nadal nie radzi sobie z cyrylicą ani znakami mniejszości/większości (w szczególności znacznikami HTML wklejonymi jako przykład kodu).
Z tego co pamiętam są także problemy z wklejaniem niektórych linków.
Odpowiadając na dany komentarz wkleja się link do jego autora bez żadnej informacji o komentarzu do którego odpowiedź się odnosi. To bywa mylące bo nie wiadomo czasami na który komentarz ktoś odpisuje.

ichito   11 #56 04.10.2013 11:50

Cukier, lukier, wazelina...gorzka herbata dla redakcji dla zneutralizowania smaku i ewentualne niestrawności.

Zgadzam się z Frankfurterium.

cyryllo   18 #57 04.10.2013 11:53

Czekam na nowa wersje Blogów :)

WODZU   18 #58 04.10.2013 12:14

"Niewątpliwie za istotną zmianę funkcjonalną można uznać to, że publikacje, które znajdują się w kafelkach na stronie głównej wyświetlane są również na liście na stronie głównej".

Na to czekałem, bo co jakiś czas miałem wrażenie, że newsy znikają z głównej.

@Songokuu
Gratulacje :) Ale chyba ni nadasz mu imienia Pirat, albo ksywki kogoś z Redakcji? ;P

Vanshei   16 #59 04.10.2013 12:17

dobrze że wersji mobilnej nie odpuszczacie i moje drobne zgłoszenia zostały poprawione ;)
Tak trzymać :)

kajzer121   8 #60 04.10.2013 12:22

Na portalu jestem od samego początku kiedyś pod nickiem godunow ( pisywałem nawet na forum) I Obserwuj zmiany od lat... Idą one w dobrym kierunku .. Moim zdaniem brakuje działu osobnego ( tak jak linux ) poświęconego androidowi .. Ta platforma coraz szerzej zagląda pod Szczechy to nie tylko telefony (smarfony ) ale cała gama tabletów i zaczynają się pojawiać .. pc komputery z tym OS-em.. Czasy panowania M$ idą w przemijanie

wojtekadams   19 #61 04.10.2013 13:22

No to DP idą ostro do przodu :)
Zmian na forum już nie mogę się doczekać. Mam nadzieje że dodacie obsługę TapTalka.

TRACKER20   4 #62 04.10.2013 13:26

Może nieco nie na temat, ale... co z wideorelacją z HotZlotu? Kiedy można się spodziewać jej upublicznienia? Ponownie (jak w ostatnich latach) będziemy musieli poczekać kilka miesięcy na "obróbkę", która woła o pomstę jeśli chodzi o jakość dźwięku? Sorry, ale jedną osobę moglibyście pogonić, by się "spięła" i jako taką relację wrzuciła z "HZ" ...

floyd   15 #63 04.10.2013 13:43

@Frankfurterium
Jak, że z wielu Twych poprzednich wypowiedzi wynikało, że jesteś fanem poprawnego pisania, to użycie zwrotu : "...Ktoś im karze?" pokazuje, że każdemu może się zdarzyć mała wpadka. :)
karze od karać
każe od kazać

Vanshei   16 #64 04.10.2013 14:11

A tak z ciekawości co zrobiliście z forumową galerią?
Bo widzę że nikt o nią jeszcze nie zapytał.
Nie żeby mi była jakoś do szczęścia potrzebna czy coś ale znikła w niewyjaśnionych okolicznościach ;)

  #65 04.10.2013 15:21

RWD - super. Dalej nie ma możliwości plusowania i minusowania komentarzy :( no i to odpisywanie swojemu przmówcy 50 postów poniżej... to juz dramat.
Jak nad tym popracujecie że odp. dla komentatora będzie pod jego postem to będzie super.
Świetny pomysł z blogami na głównej - odswierzyliście zespół ;) Dobrze się stało bo niektórzy inżynierowie są od robienia a nie pisania.
Oby tak dalej, gratulacje

Frankfurterium   10 #66 04.10.2013 15:24

@floyd

Oczywiście. Gafę zauważyłem chwilę po wysłaniu komentarza, ale przy braku możliwości edycji "com napisał, napisałem", jak raz rzucił klasyk.

  #67 04.10.2013 16:29

Z dosyć fajnego portalu powstał tów nie nadający się do użytku. Nie wiem jak inni ja zaglądam jeszcze czasami ale tylko z rozpędu po użytkowaniu starej wersji.

djfoxer   19 #68 04.10.2013 17:43

No tak, co złego to na świeżaków najlepiej zwalić :P
(Będziemy z lukasem starali się, aby nie zawieść nikogo :D)

  #69 04.10.2013 18:32

@djfoxer:
Na mnie nikt winy nie zwala, mój nick jest inny niż tam wymieniony... nie wiem, może mam klona :D

MaXDemage   19 #70 04.10.2013 18:38

"mój nick jest inny niż tam wymieniony... "

UMARŁEM!!!!
:]

Poza tym, wy dwaj nowe redaktory, czy wy przypadkiem nie mieliście czegoś napisać ;] Hm?

  #71 04.10.2013 18:51

@MaXDemage:
Wiesz, dla mnie "c" i "k" to dwie inne litery, delikatnie ujmuję swoją reakcję na wieczne przekręcanie nicka :D
Dobrze, że nie ma tak jak na jednym ze zlotów: Lucas MAD...

A napisać... ehm... ale mnie tu nie ma!

arlid   16 #72 04.10.2013 20:12

Zmiany, zmiany :) Fajnie, że prace postępują :) Czy jak wprowadzicie RWD to zmieni się sposób wyświetlania, renderowania strony mobilnej? Chodzi mi o sama koncepcję, teraz jest chyba po user-agencie zrobione zgadza się?

@djfoxer
Boś Ty znany jest xD hehe

rgabrysiak   14 #73 04.10.2013 21:37

Nie no widzę że Cebula to prawdziwy rzecznik prasowy ;)
Jak pojawiają się jakieś informacje to głównie od niego.

Oświadczam że na ten moment już nie będę marudził że nie wiem co się dzieje z portalem :P
Widzę że zmiany, mimo iż nie zawsze widoczne, ciągle idą do przodu.
Z racji tego że najczęściej przebywam na forum z niecierpliwością czekam na zmiany z nim związane.
Ale nie będę już nikogo ciągnął dalej za język, poczekam cierpliwie na rozwój sytuacji.

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #74 04.10.2013 22:08

@rgabrysiak

A mi znowu się wydaje, że jesteś kobietą. Cały czas czytam Gabrysia w nicku :) No nie zapamiętam :) :)

rgabrysiak   14 #75 04.10.2013 22:26

@DjLeo
Dowcipniś się znalazł :P Myślałem że już wszyscy wiedzą, że nie jestem kobietą.
No cóż niektórzy są niereformowalni ;)

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #76 05.10.2013 10:20

@rgabrysiak

Ja też wiem, ale czasami czytając twoje komentarze myślę o tym, że pisze to kobieta. Sam się na tym łapie. Głównie przez nick. Sorki ale ja i reforma, never ;)

  #77 05.10.2013 12:06

Wielka szkoda, bo to był kiedyś mój ulubiony portal. Ale szpece go oszpecili, a lizuchy chwalą zmiany.

okokok   12 #78 05.10.2013 18:18

Można by dodać możliwość pobierania apk programów na Androida od Was.

jabolmax   5 #79 05.10.2013 20:15

ja czytam dobreprogramy z poziomu nextgen readera, i tekst komentarzy się tam średnio mieści, można by było to poprawić by jakoś się sensownie skalowało

Neo   12 #80 05.10.2013 22:54

No i cudownie. :)
A czy moje sugestie pisane w BugTrackerze, będą brane pod uwagę, nie wspomnę o sugestiach których mówiłem na Zlocie. :) A co do konkursów, to ja nie jestem blogerem, mało czasu i w ogóle, za dużo wziąłem sobie teraz innych zajęć na głowę, dlatego jako Blogger, to ja odpadam. Ale mam nadzieję że chociaż w malutkiej części przyczynię się do aktywności min. komentarzy. :) Aaa i najważniejsze, nie mogę się doczekać migracji Forum. :)


Pozdrawiam.