ChatSecure 14.3

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Specjalistyczne komunikatory
Pobierz program
lub zeskanuj:

ChatSecure to budowany w ramach projektu open source'owego komunikator internetowy, oferujący wysoki poziom ochrony prywatności i danych użytkownika.

Aplikacja oferuje szyfrowanie za pomocą OTR przez serwer XMPP. Aby z niej korzystać, można zalogować się np. kontem Google (by rozmawiać przez Hangouty) lub Facebooka, założyć zupełnie nowe konto (przez XMPP, także poprzez sieć Tor) lub podpiąć własny serwer.

Za pomocą ChatSecure można wysyłać szyfrowane wiadomości, do odkodowania których możemy wybrać na przykład opcję skanowania odcisku palca (poprzez program Barcode Scanner). ChatSecure pozwala wysyłać wiadomości tekstowe, a także pliki (w tym dźwięki i obrazy).

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

WhatsApp niby całkiem zaszyfrowany, ale wciąż nie można mu całkiem zaufać

19
07.04.2016  •  Adam Golański

Z wielką dumą twórcy WhatsAppa poinformowali w tym tygodniu, że ich komunikator jest bezpieczny. Po ponad półtora roku, kiedy to WhatsApp zaczął wdrażać podstawowe mechanizmy szyfrowania end-to-end, udało się wreszcie w ten sposób zabezpieczyć wszystkie komunikaty, włącznie z zawierającymi media i wysyłanymi na czaty grupowe. Należący do Facebooka ogromnie popularny komunikator mobilny miałby w ten sposób stać się odporny na podsłuch, nawet ze strony samych jego administratorów. Jak zapewniano, takie właśnie pełne szyfrowanie end-to-end będzie przyszłością osobistej komunikacji. Serwisy…

Rozmowy niekontrolowane: jak bezpiecznie i prywatnie korzystać ze smartfonu?

55
21.01.2016  •  Adam Golański

Słynny pisarz Philip K. Dick napisał w latach siedemdziesiątych zaskakująco prorocze słowa: przyjdzie taki czas, gdy kiedy nie będzie się już mówiło „oni mnie podsłuchują przez telefon”. Będzie się mówiło „mój telefon mnie podsłuchuje”. Dzisiaj w erze smartfonów można powiedzieć, że ku uciesze wielkiego biznesu, cyberprzestępców jak i organów ścigania wizja ta się spełnia na naszych oczach. Naszym zdaniem sytuacja nie jest jednak beznadziejna. Choć powszechnie używane smartfony nie są urządzeniami, które gwarantowałyby bezpieczeństwo i prywatność, to można je w dużym stopniu uodpornić na…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza