r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Chłodzona cieczą hybryda i wytrzymały Chromebook, czyli nowości od Acera

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Podczas swojej dzisiejszej konferencji, Acer zaprezentował nowe urządzenia. Trudno ukryć, że oferta jest całkiem interesujące, uwagę zwraca także fakt, że wśród komputerów i hybryd nie brakuje istotnego zróżnicowania. Acer będzie bowiem sprzedawał między innymi chłodzoną cieczą hybrydę, która docelowo ma zapewne konkurować z Surface’ami czy Chromebooka, w konstrukcji którego postawiono na wytrzymałość.

Acer Chromebook 14 for Work

Trudno stwierdzić, aby wytrzymała wysokiej jakości obudowa i eleganckie wzornictwo było czymś, do czego jesteśmy przyzwyczajeni w przypadku komputerów z Chrome OS-em. A właśnie tak, w dużym skrócie, rysuje się nowy Chromebook 14. Laptop z 14-calowym ekranem przeszedł bowiem testy, według których ma bez szwanku wyjść z upadku z wysokości 1,22 m.

Ponadto 14-calowy wyświetlacz Full HD lub 1366×768 pikseli został zabezpieczony szkłem Gorilla Glass. Acer chwali się również kilkoma pomysłami konstrukcyjnymi, dzięki którym użytkownicy nie będą musieli się martwić o skutki zachlapania klawiatury czy gładzika cieczą. Ponadto producent deklaruje odporność na nacisk do 60 kg.

r   e   k   l   a   m   a

Specyfikacja będzie występowała w kilku wariantach. Do sprzedaży trafią zatem modele z procesorami Intel Core lub Celeron (szczegóły dostępne będą wkrótce) oraz 2 lub 4 GB RAM-u. Niestety Acer nie zdecydował się na wariant z procesorem Tegra K1.

Wielkość pamięci wewnętrznej również będzie zależeć od wyboru użytkownika i wyniesie 16 lub 32 GB. W zależności od oferowanej przez ekran rozdzielczości natywnej, czas pracy na jednym ładowaniu ma wynieść od 10 do 12 godzin. Urządzenie trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu w cenie rozpoczynającej się od 1549 złotych.

Acer Switch Alpha 12

Jak przystało na dzisiejsze realia, Acer nie mógł nie zaprezentować swojej propozycji w kategorii dużych 12-calowych tabletów z dołączaną klawiaturą. Także w przypadku Switch Alpha 12 udało się jednak przemycić cechę, której nie posiada wiele konkurencyjnych produktów: hybryda będzie chłodzona cieczą.

Urządzenie będzie sprzedawane w trzech wariantach różniących się między innymi wielkością pamięci. Ta wyniesie kolejno 128, 256 lub 512 GB, dostępne będzie także gniazdo na karty pamięci. Wybór pozostawiono także w kwestii CPU: dostępne układy to oczywiście Intele i3, i5 i i7 szóstej generacji. Wielkość RAM-u to 4 lub 8 GB, nie zabraknie także dwukierunkowego gniazda USB Type-C.

12-calowy wyświetlacz posiada rozdzielczość 2160×1440. Obraz, który wyświetli będzie przetwarzany przez układ Intel HD Graphics 520. Switch zwraca uwagę konstrukcją – niestety wysuwane ramie nie sprawia wrażenia ani eleganckiego, ani solidnego i upodabnia urządzenie do… lusterka. Za najtańszy wariant chłodzonej cieczą hybrydy przyjdzie zapłacić w zestawie z klawiaturą 3099 złotych.

Acer Predator 17 X

W nowej ofercie Acera nie mogło także zabraknąć laptopa przeznaczonego dla graczy. Producent zaprezentował zatem Predatora 17 X wyposażonego w procesor procesor Intel Core i7-6820HK z odblokowanym mnożnikiem oraz kartę graficzna GeForce GTX 980. W najwyższej konfiguracji Predator będzie można wyposażyć nawet w 64 GB RAM-u.

Taka, rzeczywiście drapieżna, specyfikacja ma czynić z Predatora 17 X laptopem kompatybilnym z urządzeniami VR. Jeżeli jednak ktoś woli pozostać przy dwóch wymiarach, to może wybrać pomiędzy rozdzielczościami 17,3-calowej matrycy: dostępne są 1920×1080 oraz 3840×2160 pikseli.

Do dyspozycji graczy zostaną oddane trzy magistrale SATA w układzie RAID 0. Odpowiednie chłodzenie ma zapewniać natomiast układ aż trzech wentylatorów. Jak przystało na komputer przeznaczony dla graczy, Predator prezentuje się pod względem wzornictwa okropnie, a jego sprzedaż rozpocznie się pod koniec czerwca w cenach od… 16 999 złotych.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.