r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Citavi Free 6.0.0.2

Strona główna Windows Edukacja i nauka Inne programy edukacyjne i naukowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Citavi Free to darmowe narzędzie do zarządzania bibliografią i organizacji wiedzy. Program pomaga na każdym etapie pracy naukowej – od wyszukiwania niezbędnych informacji po końcową fazę tworzenia artykułu. Citavi stanowi idealnie rozwiązanie dla badaczy, którzy szukają oprogramowania do porządkowania wiedzy i pomocy przy realizowaniu planu działania podczas pisania artykułów.

Program pomoże użytkownikom przy każdym etapie pisania pracy naukowej. Dotyczy to zarówno przygotowania planu, wyszukiwania najważniejszych źródeł w Internecie, a także przy samym składaniu i formatowaniu tekstu. Citavi składa się z trzech narzędzi pracy – organizatora wiedzy, wbudowanego edytora bibliograficznego i niezbędnego terminarza zadań.

r   e   k   l   a   m   a

Citavi oferuje pełny dostęp do ogromnej bazy danych i katalogów bibliotecznych. Za pomocą których możemy wyszukiwać różne źródła informacji niezbędnych przy tworzeniu naszego artykułu naukowo-badawczego. Otrzymujemy dostęp do największych dostawców informacji – WorldCat oraz biblioteki uczelniane i narodowe. Po wpisaniu specjalnego numeru ISBN lub identyfikatora źródła, program wyszukuje automatycznie wszystkie dane bibliograficzne, słowa kluczowe, streszczenia i inne niezbędne informacje. Szczególnie przydatnym narzędziem jest tak zwany Picker, pozwalający użytkownikowi na zarządzanie słowami kluczowymi i pobieraniu informacji z różnych baz danych bezpośrednio z poziomu innych programów, takich jak Adobe Acrobat, Mozilla czy Adobe Reader.

Citavi importuje też tytuły z innych aplikacji przeznaczonych do zarządzania bibliografią, a także bez problemów wyszukuje i pobiera pełne teksty artykułów z Internetu. Poza tym oferuje również wbudowany ekran do szybkiego podglądu plików PDF, stron internetowych, dokumentów, obrazów i prezentacji. Program pomaga przy organizowaniu wiedzy i tworzeniu struktury artykułu lub dowolnego dokumentu. Użytkownicy mogą dodawać cytaty, komentarze, streszczenia lub nawet własne myśli. To nie wszystko. Za pomocą Citavi możemy wstawiać prawidłowo sformatowaną bibliografię lub dowolny cytat, wybierając jeden z wielu dostępnych stylów cytowania.

Uwaga!

  • Citavi Free dostępny jest za darmo i pozwala na pracę z projektem do 100 rekordów.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Programy dla studentów: jakie narzędzia bibliograficzne wybrać?

33
OPROGRAMOWANIE 10.11.2017 | Magdalena Łachacz

Pisanie tekstu naukowego nie ma w sobie niczego z romantycznych uniesień pięknego umysłu. Jest raczej wdzięcznym tematem do narzekań, do zadawania sobie pytań o zasadność przedstawiania pracy pisemnej w celu uzyskania dyplomu lub okazją do snucia planów o zostaniu buntownikiem z wyboru i rzuceniu wszystkiego. Prawdą jednak jest, że praca: licencjacka, magisterska czy doktorska oznacza po prostu badanie pewnego przedmiotu za pomocą określonych narzędzi. O ile z przedmiotem badań musimy poradzić sobie sami – z uporem Alana Turinga, czy z pasją Alexandra von Humboldta – o tyle w kwestii narzędzi…

Recenzje użytkowników

Przechowywanie rożnych informacji, zaawansowana wyszukiwarka, eliminowanie duplikatów, tworzenie kopi zapasowych
Ograniczenia darmowej wersji do 100 tytułów
ocena użytkownika

Świetny program do tworzenia, edycji i zarządzania bibliografią. Sprawdza się przy pisaniu różnego rodzaju prac dyplomowych. Program pozwala na przechowywanie rożnego rodzaju informacji bibliograficznych, cytatów, komentarzy, czy plików multimedialnych i odnośników. Program zawiera kilka modułów (Edytor bibliograficzny, Organizator wiedzy, Terminarz zadań). Ponadto dużym plusem jest automatyczne usuwanie duplikatów informacji, czy tworzenie kopi zapasowych zgromadzonych informacji.

17.10.2015 18:41 | Recenzja do wersji 5.1
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
Dementor   37 #15 30.01.2016 03:47

Wspaniały bibliograficzny organizer, mnogość zawartych w nim funkcji robi wrażenie. Jak dla mnie 5/6

darek719   41 #14 29.10.2015 18:24

super jest ten program :p

  #13 17.10.2014 17:51

@duga (niezalogowany): Papers albo może ZOTERO

  #12 11.05.2013 17:44

a znacie jakiś dobry odpowiednik na maca?

  #11 29.04.2013 14:58

Citavi 4 jest już dostępne do pobrania: http://www.citavi.com/pl/index.html

  #10 24.01.2013 13:12

Dzisiaj ukazała się nowa wersja Citavi oznaczona numerem 3.4, która zawiera wszystkie nowości z wersji beta oraz kilka nowych usprawnień.

  #9 15.10.2012 10:22

Moderator wykasował link do szczegółów promocji - trzeba zatem wpisać w wyszukiwarce "Licencja za styl" + Citavi

  #8 15.10.2012 09:18

Ciekawa promocja Citavi - wystarczy utworzyć dowolny styl cytowania czasopisma wydawanego w języku polskim i można otrzymać licencję Citavi Team za darmo!

  #7 15.10.2012 09:11

@arendar - język można zmienić w menu Narzędzia>Zmień język>Polski.
Pozdrawiam

  #6 14.10.2012 21:47

czy jest do tego spolszczenie?
w trakcie instalacji nie widziałem opcji 'wybór języka: polski'

DanKar REDAKCJA  16 #5 04.06.2012 17:25

@l: Dziękujemy za info - niebawem przyjrzymy się bliżej proponowanemu programowi ;-)

  #4 02.06.2012 21:35

Polecam również darmową, ale nieograniczoną alternatywę: http://www.mendeley.com/

Azazell   2 #3 30.05.2012 15:01

@Hieronimus

Dziękujemy za zgłoszenie błędu.. Poprawiliśmy.

  #2 30.05.2012 15:00

A, przy okazji zapraszam na fanpage programu na Facebooku: https://www.facebook.com/Citavipopolsku

  #1 30.05.2012 14:48

Cieszę się, że dobreprogramy.pl zauważyły Citavi. Do opisu wkradły się drobne nieścisłości - program w wersji Free umożliwia pracę z projektem do 100 rekordów (edytowanie, formatowanie, kopiowanie, cytowanie), a nie tylko wyszukiwanie. A projektów możemy tworzyć tak wiele jak chcemy. Do artykułu, pracy licencjackiej lub magisterskiej powinno wystarczyć.
Polecam wszystkim, nie tylko naukowcom, wypróbowanie tego narzędzia.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.