CrystalDiskInfo CrystalDiskInfo 8.3.2

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

CrystalDiskInfo to narzędzie, którego zadaniem jest monitorowanie stanu zainstalowanych w komputerze dysków twardych, a także dostarczanie szczegółowych informacji na temat poszczególnych parametrów ich pracy.

Program wykorzystuje technologię S.M.A.R.T. i poprzez analizę wielu parametrów urządzenia ocenia jego kondycję, potrafiąc także alarmować użytkownika o możliwej awarii. Poza podstawowymi informacjami o wersji oprogramowania, numerze seryjnym, interfejsie, trybie transferu, ilości partycji, wielkości bufora, prędkości, ilości włączeń dysku, czasie jego pracy i temperaturze daje możliwość dostępu do wielu bardziej zaawansowanych danych. Znajdziemy wśród nich m.in. częstotliwość pojawiania się błędów, czas potrzebny do "rozkręcenia" dysku, ilość cykli start/stop, liczbę prób kalibracji i niestabilnych sektorach oraz wiele innych, bardzo istotnych w ocenie kondycji urządzenia informacji.

Zaletą CrystalDiskInfo jest skromny, ale bardzo przyjazny interfejs użytkownika, dostępny w wielu wersjach językowych (w tym także polskiej). Dodatkowo wspiera on obsługę motywów graficznych.

Uwaga!

  • Kreator instalacji programu proponuje użytkownikowi instalację dodatkowych komponentów. Nie są one wymagane do poprawnego działania narzędzia i nie zalecamy ich instalacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Ogólnie pokazuje stan dysku.
Program ograniczony - niewiele z niego pożytku, poza tym można załapać się na malware.
ocena użytkownika
03.08.2017 23:20 • Recenzja do wersji 7.1.0

Fakt, trzeba być uważnym, żeby nie doinstalował się szkodliwy komponent.
Fakt, pokazuje nazwę dysku, jego health i temperaturę.
Dla mnie okazał się mało przydatny wykrywając błędy logiczne na dysku. Program nie wykrywa, gdzie te błędy się znajdują. Nawet nie dysponuje skanem oddzielnych partycji.
W hdtune pełny error scan pokazuje likalizację errorów, czyli z PPM mamy we właściwościach - który to sektor.
Przed wyrzuceniem dysku trzy prawie lata temu ochroniło mnie to, że błędy logiczne były na przestrzeni 11GB. Dokładnie 12GB z ponad trzystoma errorami - po prostu usunąłem. Jest teraz miejsce nieprzydzielone, a trzeci rok instalowałem system, tworzyłem partycje zostawiając te nieprzydzielone miejsce. Trzeci rok, używam dysku i chodzi idealnie. Na forum radzono mi zmienić, wyrzucić dysk, a on ma już 40 000 godzin przechodzonych i śmiga.
To samo, co pokazuje crystaldiskinfo, jest o opcjach defragglera, czy hdtune. Ale niewiele można bazować na wskazaniach ogólnych.

obsługa wielu dysków twardych, bezpłatność, przejrzysty interfejs, polskie tłumaczenie
trudno zauważyć
ocena użytkownika
22.05.2017 20:48 • Recenzja do wersji 7.0.5

Program bez problemu wyświetla parametry S.M.A.R.T. ogromnej gamy dysków twardych. Pozwala to zorientować się, jaki jest obecny stan pacjenta i czy nadal możemy mu bez strachu powierzyć nasze dane. Warto także docenić tłumaczenie aplikacji na język polski oraz intuicyjny graficzny interfejs. Program możemy bez żadnych problemów umieścić na pamięciach flash (jest dostępna wersja przenośna).