r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Czytnik Kindle Oasis: zaprojektowany by cieszyć w jednej dłoni

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Lżejszy, poręczniejszy, asymetryczny. Czytnik Kindle Oasis zadebiutował w chińskim sklepie Tmall.com. Przedwcześnie, przez pomyłkę administratorów, lecz wyświetlone grafiki pozwoliły wyrobić sobie pewną opinię na temat nowego urządzenia Amazonu, o którym już od jakiegoś czasu jest głośno. Jedno jest pewne – pod względem wzornictwa Oasis bardzo wyróżnia się na tle konkurencji.

Niewielkim rozmiarom (w najcieńszym miejscu 3,4 mm, w najgrubszym 8,5 mm) towarzyszy znacznie zmniejszona masa – to już tylko 131 gramów, w porównaniu do 205 gram modelu Paperwhite. Pozwoliła na to asymetryczna konstrukcja, w której większość elektroniki i akumulator przesunięto do wybrzuszenia z bocznej krawędzi, zaprojektowanego tak, by wygodnie chwytać czytnik jedną dłonią.

Ceną lekkości jest najpewniej mniejsza pojemność akumulatora, a co za tym idzie, krótszy czas pracy na baterii. To jednak może być znacznie mniej kłopotliwe, niż się wydaje. Na jednej z grafik można zobaczyć oficjalne etui z elektrycznym złączem. Wygląda więc na to, że etui będzie zawierało własny akumulator, a może nawet, jak wcześniej sugerowano, panel ogniw fotowoltaicznych. Uczyniłoby to Oasisa swego rodzaju perpetuum mobile, nie potrzebującym ładowania, czerpiącym energię ze światła.

r   e   k   l   a   m   a

Wyświetlacz najwyraźniej nie uległ zmianom, to chyba to samo, co w modelu Voyage. Sześć cali przekątnej, 300 ppi, podświetlenie LED (podobno mocniejsze). Pracować ma też niezależnie od sposobu uchwycenia, wbudowany akcelerometr pozwoli wychwycić ruch dłoni i zmienić orientację tekstu. Z wycieku nie dowiedzieliśmy się niestety nic o interfejsie (szczególnie czy wróci wreszcie przycisk do zmiany stron), czy oprogramowaniu systemowym.

Niemniej jednak Oasis to faktycznie powiew świeżości na skostniałym rynku czytników. Przy takim samym wyświetlaczu i wygodzie obsługi jedną dłonią ma wielką przewagę nad konkurencją. Co jedna ręka to nie dwie – docenią go szczególnie ci, którzy np. lubią czytać i jednocześnie sączyć drinka.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.