r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Darczyńcy uratowali Krita Foundation przed skarbówką

Strona główna Aktualności

O autorze

Zainteresowanie mediów opłaciło się Krita Foundation. Organizacja, której kierownictwo najwyraźniej nie dopilnowało odpowiedniego rozliczania się z holenderską skarbówką, jeszcze niedawno informowała o kłopotach finansowych spowodowanych żądaniem zapłaty zaległych podatków. Teraz jednak na stronie producenta programu graficznego pojawił się znacznie bardziej optymistyczny komunikat.

Informacja o tym, że skarbówka może co najmniej poważnie ograniczyć rozwój świetnego oprogramowania graficznego, odbiła się dość szerokim echem w Internecie. Na pomoc Krita Foundation ruszyło kilkaset osób, zjawił się też poważny sponsor, który przekazał organizacji 20 000 funtów, więc w sumie w ciągu doby zebrała ona niemal 35 000 euro. Wspomnianym sponsorem jest Private Internet Access, firma, która w kilkudziesięciu krajach świata zapewnia usługi VPN.

Nie tylko nie musimy się martwić, z czego opłacimy podatki, ale możemy znowu wysyłać pieniądze Dimitrowi, czytamy na witrynie Krity. Wspomniany odbiorca pieniędzy do Dimitrij Kazakow, główny programista Krity.

r   e   k   l   a   m   a

Dzięki hojności internautów, Krita Foundation poprawi swoje oprogramowanie zwiększając szybkość eksportowania i renderowania grafiki, w planach jest też zwiększenie wydajności niektórych silników pędzli w systemach wielordzeniowych, dodanie funkcji sterowania dotykiem, kontynuacja prac nad nowym narzędziem tekstowym oraz ukończenie prac nad rozwijanymi właśnie dodatkowymi narzędziami. Wkrótce też ukaże się wersja Krita 3.2, a jeszcze w bieżącym roku zadebiutuje Krita 4.0.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.