r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

DirectX 11.1 wyłącznie dla Windowsa 8, przynajmniej na razie

Strona główna Aktualności

System Windows 8 trafił na rynek z DirectX 11.1 na pokładzie i nic nie wskazuje na to, aby najnowsza wersja bibliotek miała zostać udostępniona starszym „okienkom”. Oczywiście taki ruch nie jest zupełnie wykluczony, bo o ile dawno zapomniany, lecz wciąż popularny Windows XP pozostał przy DX 9, Vista w końcu dostała aktualizację z DX 10 do DX 11. Na chwilę obecną Microsoft nie ma jednak planów usprawniania nawet Windowsa 7.

Jeden z pracowników giganta z Redmond na forum dla programistów stawia sprawę bardzo jasno: DirectX 11.1 jest częścią Windowsa 8, tak jak DirectX 11 był Windowsa 7. O ile DirectX 11 udostępniono w końcu dla Visty [...], tak na razie nie ma planów co do DirectX 11.1 na Windowsa 7. Lista zmian w nowych bibliotekach nie jest długa (podkreśla się głownie wyświetlanie grafiki w stereoskopowym 3D), więc strata na pierwszy rzut oka mała, ale pojawia się też chyba niepokój, co będzie z nieuchronnym DirectX 12. Nie wszyscy gracze z otwartymi ramionami powitali Windows 8. Czy zmuszeni do zmiany systemu w imię lepszej oprawy w ulubionych tytułach ugną się pod presją?

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.