DrinkSafe by dr Poket DrinkSafe by dr Poket 2.0.3

Strona główna Android Zdrowie i aktywność Medycyna i bazy leków
Pobierz program
lub zeskanuj:

Aplikacja DrinkSafe by dr Poket to pomocnik dla osób będących w trakcie kuracji wymagających zażywania lekarstw. Pozwala sprawdzić, czy branie danego preparatu wyklucza kategorycznie spożywanie alkoholu, czy też można sobie pozwolić na skosztowanie trunków wysokoprocentowych.

Po zainstalowaniu, aplikacja prosi o zaakceptowanie warunków korzystania z niej. Tylko wyrażając zgodę będziemy mogli przejść dalej. Później na użytkownika czeka skaner kodów kreskowych, dzięki któremu analizując taki kod na opakowaniu leku dowiemy się, czy można go łączyć z alkoholem. Jeśli zaś nie mamy opakowania pod ręką, wówczas w aplikacji możemy wybrać preparat dostępny w bazie danych, dostarczonej przez firmę Pharmindex. Przy każdym z nich jest adnotacja, w jaki sposób dany lek może zaszkodzić organizmowi, jeśli połączymy go np. z piciem piwa.

Aplikacja jest darmowa i nie wyświetla reklam, działa w intuicyjny sposób, ale jej wygląd jest nieco archaiczny i przypomina programy pisane na wczesne wersje Androida. Jeśli jednak wygląd jest dla Was mniej istotny, za to potrzebujecie informacji o tym, jak alkohol połączony z zażywanymi lekami może wpłynąć na organizm, to ten program wart jest uwagi.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!