Niedługo w Google bez obaw poszukamy informacji o naszym zdrowiu

Niedługo w Google bez obaw poszukamy informacji o naszym zdrowiu

Niedługo w Google bez obaw poszukamy informacji o naszym zdrowiu
13.10.2014 14:05, aktualizacja: 13.10.2014 17:40

Z wykorzystaniem wyszukiwarki Google, możemy znaleźć w Internecie informacje o naprawdę wielu rzeczach. Wielu internautów traktuje Google prawie jak lekarza pierwszego kontaktu i to właśnie za pomocą tej wyszukiwarki, szuka informacji dotyczących swojej choroby. Niestety, to co możemy znaleźć w Internecie nie zawsze jest zgodne z prawdą i przykładowo szukając informacji o bolącym gardle możemy dowiedzieć się od "ekspertów" z jakiegoś forum, że mamy raka. Wówczas bojąc się o własne zdrowie postanawiamy wybrać się do lekarza. Po badaniu okazuje się, że dopadło nas zwykłe przeziębienie, a przeczytane w Internecie informacje tylko nie potrzebnie naraziły nas na stres.

Możliwe, że już niedługo to się zmieni i najpopularniejsza na świecie wyszukiwarka stanie się znacznie bardziej przydatna przy szukaniu informacji o naszym stanie zdrowia. Jeden z użytkowników Reddita poinformował, że Google planuje wprowadzić nową usługę pozwalającą na wideorozmowy z lekarzami pierwszego kontaktu. Autentyczność tych informacji potwierdził już Engadget.

Obraz

Na zrzutach ekranu przedstawiających nową usługę, możemy zauważyć, że po wpisaniu w wyszukiwarkę naszych objawów, pojawia się możliwość zadzwonienia do lekarza. Usługa jest obecnie testowana i dostępna jest za darmo. Jednak w przyszłości prawdopodobnie zostaną wprowadzone opłaty. Obecnie nie wiadomo ile zapłacimy za diagnozę. Jeśli cena będzie za wysoka, to zniechęci ona wiele osób, które wybiorą poszukanie informacji na darmowych forach, na których często wypowiadają się osoby nie mające odpowiedniej wiedzy.

Nowa funkcja, którą planuje wprowadzić Google ma szansę odmienić nasze podejście do szukania informacji o naszym zdrowiu w Internecie. Oczywiście należy pamiętać, że wideorozmowa z lekarzem nie zastąpi prawdziwej wizyty, która pozwala lekarzowi znacznie dokładniej zbadać nasz organizm.

Nie wiadomo jak będzie wyglądało działanie nowej usługi w Polsce. Miejmy nadzieję, że nie zostaniemy potraktowani jak klienci drugiej kategorii i również będziemy mieli możliwość skontaktowania się z lekarzem za pomocą Google.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)