Duolingo to teraz aplikacja uniwersalna. Uczy języków także na Windows 10

Strona główna Aktualności

O autorze

Duolingo to popularna platforma do nauki języków obcych, w tym angielskiego. Do dostępnych obecnie aplikacji mobilnych oraz strony www dołączyła kolejna wersja, przeznaczona dla komputerów i tabletów z Windows 10.

Duolingo dla systemów Microsoftu od teraz jest aplikacją uniwersalną, tak więc działającą na systemach mobilnych jak i desktopowych. Nie odbiega ona możliwościami od tego co znamy z edycji dla Windows Phone. Pozwala wybrać jeden z kilku gotowych kursów (w języku polskim możemy uczyć się jedynie angielskiego) oraz zapewnia dostęp do naszego konta, choć jego posiadanie nie jest koniecznie.

Sprawdzanie naszej wiedzy odbywa się za pomocą różnorakich ćwiczeń. Rozpoznawanie obrazków, tekstu mówionego, kontekstu, poprawna budowa zdań, zapisywanie ze słuchu to tylko część z zadań jakie na nas czekają. Zarówno jakość grafik jak i nagrań jest zadowalająca. W razie błędnej odpowiedzi tracimy jedno z żyć. Znajdziemy tu także element rywalizacji ze znajomymi. Duolingo w wersji dla systemów Android, iOS, Windows Phone oraz Windows 10 znajdziecie w naszej bazie aplikacji.

© dobreprogramy
s