reklama

EA, Microsoft i Zynga wspierają walkę o małżeństwa tej samej płci

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

W Stanach Zjednoczonych ciągle żywa jest sprawa tak zwanego Defense of Marriage Act (znanego też jako DOMA), który to ruch ze strony rządu spotkał się ze sporym oburzeniem społeczeństwa, ale też gigantów rynku. Przeciwko odebraniu parom homoseksualnym prawa do małżeństwa opowiedzieli się, obok firm Gap, Google czy Starbucks, które przyłączyły się do walki wcześniej, teraz również Electronic Arts, Microsoft oraz Zynga.

DOMA zakłada, że małżeństwo może zostać zawarte wyłącznie pomiędzy kobietą i mężczyzną. Wpływa to na wiele aspektów życia codziennego — chociażby ulgi podatkowe czy różne przywileje dostępne „normalnym” parom. Dąży się więc do obwołania aktu w pewnych częściach niezgodnym z konstytucją. EA publicznie zauważa, że takie ograniczenie praw, już pomijając aspekty wolności osobistej, wpływa zwyczajnie na interesy pracowników wielu firm.

Zainteresowani walką z DOMA mogą swoje poparcie dla mniejszości i niezadowolenie z postawy rządu wobec nich wyrażać przesyłając specjalne pisma, stanowiące zewnętrzny (gdyż nie są oni bezpośrednio zaangażowani w proces) argument w toczącej się bitwie. Inni z niesprawiedliwością mierzą się na swój sposób.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić