Premier prosi o instalację aplikacji STOP COVID ProteGO Safe

Strona głównaPremier prosi o instalację aplikacji STOP COVID ProteGO Safe
08.10.2020 19:51
fot. Jan Bielecki/East News
fot. Jan Bielecki/East News

Polski rząd ogłosił wprowadzenie tzw. stref żółtych, które będą obowiązywać od 10 października 2020 r. Obostrzenia obejmą całą Polskę bez wyjątku. Nowe wytyczne przedstawił zaprzyjaźniony portal WP Tech. Oprócz tego będą również w niektórych powiatach wyszczególnione strefy czerwone z jeszcze większymi restrykcjami.

bEssqMlN

Żółte strefy w całej Polsce. Rząd zachęca do instalacji aplikacji STOP COVID ProteGO Safe

Od kilku dni w Polsce odnotowujemy rekordowe liczby zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. W związku z tym rząd chce ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii. Jednym z takich kroków zapobiegawczych mogłoby być zainstalowanie aplikacji STOP COVID ProteGO Safe. Apelował o to przy pomocy Twittera premier Mateusz Morawiecki.

Aplikacja na smartfony zbiera informacje o tym, z kim się spotykamy i informuje jeśli osoba, z którą mieliśmy kontakt, była zarażona koronawirusem. Według komunikatu Kancelarii Premiera aplikacja pozostawia nasze dane anonimowymi.

– Druga fala epidemii w nas uderza, musimy postępować w sposób odpowiedzialny – powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji 8 października 2020 r.

W przeszłości aplikacja ProteGO Safe była krytykowana za swoją skuteczność. Zastrzeżenia budziło także bezpieczeństwo danych.

bEssqMlP

Od tamtych zarzutów minęło jednak sporo czasu i być może twórcy aplikacji się zrehabilitowali. Tak czy inaczej - jako dodatkowy środek zapobiegawczy aplikacja nie powinna zaszkodzić.

[frame]STOP COVID ProteGO Safe na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.[/frame]

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bEssqMmL