Premier prosi o instalację aplikacji STOP COVID ProteGO Safe

Premier prosi o instalację aplikacji STOP COVID ProteGO Safe

fot. Jan Bielecki/East News
fot. Jan Bielecki/East News
08.10.2020 19:51, aktualizacja: 08.10.2020 20:11

Polski rząd ogłosił wprowadzenie tzw. stref żółtych, które będą obowiązywać od 10 października 2020 r. Obostrzenia obejmą całą Polskę bez wyjątku. Nowe wytyczne przedstawił zaprzyjaźniony portal WP Tech. Oprócz tego będą również w niektórych powiatach wyszczególnione strefy czerwone z jeszcze większymi restrykcjami.

Żółte strefy w całej Polsce. Rząd zachęca do instalacji aplikacji STOP COVID ProteGO Safe

Od kilku dni w Polsce odnotowujemy rekordowe liczby zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. W związku z tym rząd chce ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii. Jednym z takich kroków zapobiegawczych mogłoby być zainstalowanie aplikacji STOP COVID ProteGO Safe. Apelował o to przy pomocy Twittera premier Mateusz Morawiecki.

Aplikacja na smartfony zbiera informacje o tym, z kim się spotykamy i informuje jeśli osoba, z którą mieliśmy kontakt, była zarażona koronawirusem. Według komunikatu Kancelarii Premiera aplikacja pozostawia nasze dane anonimowymi.

– Druga fala epidemii w nas uderza, musimy postępować w sposób odpowiedzialny – powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji 8 października 2020 r.

W przeszłości aplikacja ProteGO Safe była krytykowana za swoją skuteczność. Zastrzeżenia budziło także bezpieczeństwo danych.

Od tamtych zarzutów minęło jednak sporo czasu i być może twórcy aplikacji się zrehabilitowali. Tak czy inaczej - jako dodatkowy środek zapobiegawczy aplikacja nie powinna zaszkodzić.

[frame]STOP COVID ProteGO Safe na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.[/frame]

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (304)