r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Element 1.2 wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się nowa wersja jednej z wielu dystrybucji Linuksa, których zadaniem jest przekształcenie domowego komputera w multimedialne centrum rozrywki. Nosi ona nazwę Element i oznaczona została symbolem 1.2.

Element jest dystrybucją typu HTPC (Home Theater PC), która stworzona została na bazie Ubuntu i zmodyfikowanego środowiska Xfce. Z założenia przekształcić ma komputer w domowe, multimedialne centrum rozrywki. W jej skład wchodzi cały szereg aplikacji do odtwarzania muzyki i filmów, zarządzania zdjęciami, a także inne, dobrze znane użytkownikom programy - m.in. komunikator Pidgin czy przeglądarka internetowa Firefox.

W najnowszej wersji twórcy zoptymalizowali system pod katem kompatybilności z różnorakim sprzętem domowym i dużymi wyświetlaczami. Zniwelowali także wiele występujących w poprzedniej edycji błędów. Jednym z poważniejszych była niedopracowana obsługa mechanizmu udostępniania danych w domyślnym menedżerze plików Thunar. Usprawniono instalację i obsługę bluetooth, wycofano niektóre z efektów Compiza, zaktualizowano menedżera aktualizacji oraz zoptymalizowano listę pakietów w celu zmniejszenia całkowitego rozmiaru obrazu ISO z systemem.

r   e   k   l   a   m   a

Element 1.2 dostępny jest do pobrania w postaci obrazu ISO, z którego możemy uruchomić system bez konieczności jego instalacji.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.