Windows 10 21H1 dostępny dla wszystkich chętnych. Czeka w Windows Update

Windows 10 21H1 dostępny dla wszystkich chętnych. Czeka w Windows Update

Windows 10
Windows 10
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
23.06.2021 14:12

Windows 10 21H1, a więc najnowsza wersja Windows 10, jest już dostępna do pobrania dla wszystkich chętnych. Oznacza to, że Microsoft uporał się z wszystkimi globalnymi problemami, a nowa wersja "dziesiątki" po prostu czeka w Windows Update.

Windows 10 21H1 został wydany nieco ponad miesiąc temu, a już jest dostępny dla wszystkich chętnych, których komputery były na bieżąco aktualizowane wcześniej (konieczne jest posiadanie zainstalowanej wersji 20H2 lub 20H1). To najpewniej konsekwencja tego, że tym razem aktualizacja systemu była naprawdę niewielka i - jak widać - Microsoftowi udało się stosunkowo szybko rozwiązać wszystkie zgrzyty.

Swobodny dostęp do aktualizacji Windows 10 wynika ze zaktualizowanej dokumentacji, gdzie Microsoft podaje, że od 22 czerwca wersja 21H1 jest dostępna dla każdego, kto sprawdzi aktualizacje systemu w Windows Update. Niewiele wcześniej w podobny sposób zdjęto wszystkie blokady instalacji dotyczące poprzedniej wersji - Windows 10 20H2.

Uwolnienie opcji instalacji Windows 10 21H1 dla wszystkich chętnych przypada tuż przed zapowiedzianą na 24 czerwca prezentacją "najważniejszej aktualizacji dekady" systemu. W praktyce wiele wskazuje na to, że Microsoft zaprezentuje wówczas Windowsa 11, a obecna "dziesiątka" będzie istnieć tylko w komputerach tych osób, które nie zdecydują się na darmową aktualizację.

Aktualizacja Windows 10 do kolejnych wersji, w tym opisywanej 21H1, jest oczywiście darmowa dla wszystkich obecnych użytkowników "dziesiątki".

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)