r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

FBI obawia się autonomicznych aut w rękach terrorystów

Strona główna AktualnościSPRZĘT

The Guardian uzyskał raport, w którym FBI ostrzega przed autonomicznymi samochodami. Biuro twierdzi, że pojazdy mogą być używane jako śmiercionośna broń. Terroryści mogą zapakować do takich samochodów bomby, które same podjadą pod przeznaczone miejsce i wybuchną o zaplanowanej porze. Jeśli przestępcy zdecydują się na zmianę funkcji bezpieczeństwa w takim samochodzie, efektem może być także ignorowanie świateł ulicznych czy ograniczeń prędkości.

Jednak oprócz negatywnej strony nowej techniki, jest też szereg pozytywów. Najważniejszym z nich będzie ograniczenie czynnika ludzkiego, co zmniejszy liczbę wypadków na drogach. W mediach najgłośniej mówi się zawsze o wypadkach samolotowych, bo jednocześnie ginie w nich bardzo duża liczba osób. Jednak najwięcej ludzi ginie na drogach, a technika pozwoli zachować tysiące ludzkich istnień.

Autonomiczne samochody będą wyposażone w radar, lasery, kamery oraz odbiorniki GPS i na podstawie zebranych danych będą budowały mapy 3D otoczenia, czyli budynków, dróg, pieszych oraz innych pojazdów. Auta mają być tak zaprogramowane, żeby bezpiecznie i przestrzegając zasad ruchu drogowego dojechać do celu. Natomiast cel będziemy mogli wybrać naciskając jeden przycisk albo wypowiadając jedną komendę.

r   e   k   l   a   m   a

Według FBI nowe samochody zrewolucjonizują również pościgi samochodowe, które wymagają dużych prędkości. Autonomiczne samochody policyjne będą mogły skuteczniej śledzić podejrzanych, zachowując odpowiedni odstęp i nie narażając się na zdemaskowanie. Ponadto samosterujące karetki będę mogły szybciej dotrzeć do poszkodowanego, co pozwoli na zmniejszenie liczby zgonów.

Google testuje swoje autonomiczne samochody w Nevadzie, po ulicach Japonii jeżdżą konwoje automatycznych ciężarówek, a Nissan już w 2020 roku chce wprowadzić na rynek samochód, który nie będzie potrzebował kierowcy. Kolejne firmy dołączają do wyścigu zbrojeń i teraz tylko kwestią czasu jest, kiedy samodzielne samochody będą normalnym widokiem na naszych drogach.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.