FreeMind 1.0.1

Strona główna Windows Biuro Inne programy biurowe
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

FreeMind to darmowy, wieloplatformowy program do tworzenia mindmap, którego twórcy mocno wzorowali się na narzędziu MindManager. Od innych programów tego typu odróżnia go możliwość zwijania i rozwijania części map jednym kliknięciem oraz możliwość używania łącz do stron internetowych.

Mindmapy mają wiele zastosowań i często sprawdzają się jako ilustracje planów, notatki, bazy wiedzy, mogą nawet zastąpić narzędzia do zarządzania projektami. Ze względu na ogromną ilość informacji, jaką może pomieścić mapa stworzona w programie FreeMap, to narzędzie może nawet zastąpić niedużą bazę danych. Dzięki możliwości zwijania gałęzi mapy nawigacja jest szybka a przedstawione dane czytelne. Węzły można oznaczać ikonkami, których w galerii znajdziemy kilkadziesiąt.

Ciekawym typem widoku, którego nie znajdziemy w innych programach tego typu, jest tryb podglądu plików. W tym trybie strukturę wybranego katalogu można oglądać jako mindmapę, korzystając z wszystkich możliwości programu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Darmowy. Również po polsku. Możliwość eksportu mapy do wielu typów plików. Możliwość wstawiania lokalizacj z wykorzystaniem map openstreetmap.org.
Trudno powiedzieć
ocena użytkownika
26.11.2013 13:11 • Recenzja do wersji 1.0.0

Plusy Fremind wersja 1.0.0 RC4
1. Program open source i całkowicie darmowy , również w wersji polskiej 2. Możliwość eksportu mapy myśli do plików HTML, XHTML (Java Script), Java Applet, Flash, plików PNG, JPEG, PDF (DODAM ŻE INNE PROGRAMY JAK NP DARMOWY XMIND NIE MA MOŻLIWOŚCI EKSPORTU CHYBA ŻE KUPI SIĘ WERSJĘ XMIND PLUS - wersja darmowa jest bardzo okrojona), 3. Możliwość importu map MindManager X5. 4. Możliwość tworzenia zaszyfrowanych map myśli zabezpieczonych hasłem.5. Możliwość wstawienia do mapy myśli szyfrowanego węzła. Czyli niektóre informacje w naszej mapie mogą być zabezpieczone hasłem. 6 FreeMind ma swojego forka FreePlane, który wygląda bardzo podobnie i jeśli chodzi o różnice to FreePlane ma kilka dodatkowych opcji, jest również dostępny w języku polskim, jednym może przypaść do gustu FreeMind drugim FreePlane. Obsługa i interfejs jest podobna. Różnice są niewielkie 7. Free Mind współpracuje z OpenStreetMap, co umożliwia tworzenie rejestrów adresowych. (Tego nie ma FreePlane) Wystarczy zaznaczyć węzeł na naszej mapie a potem kliknąć Narzędzia -> Pokaż Mapę (tam wyszukać lokalizację na mapie, potem wybierz )- > Akcje i ->Wybierz węzeł -> zamknij okno a lokalizacja zostanie dodana to twojego węzła na mapie myśli. Zobaczysz ikonkę kuli ziemskiej przy węźle. Jeśli chcesz zobaczyć lokalizację. Zaznacz na mapie myśli węzeł który ma lokalizację i Kliknij prawy przycisk myszy - z menu kontekstowego wybierz opcję - > Pokarz węzeł na mapie geograficznej - zobaczysz lokalizację na mapie. Ponadto możesz na mapie kliknąć lokalizację, wcisnąć prawy przycisk myszy i wybrać z menu kontekstowego - Kopiuj jako link. Zamknij okno. I kliknij wybrany węzeł, znów kliknij prawy przycisk myszy i z menu kontekstowego wybierz Wklej. Link do lokalizacji zostanie dodany do węzła. Kiedy go dwa razy klikniesz, przeskoczysz do mapy z lokalizacją w serwisie openstreetmap.org. 8. Free Mind zapisuje historię mapy.