FreeSpire 2.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Linspire udostępniła do pobrania kolejną edycję systemu FreeSpire, który po raz pierwszy bazuje na popularnej dystrybucji Ubuntu.

Jak podkreśla prezes firmy Larry Kettler, nowa wersja systemu FreeSpire zyskuje tam, gdzie Ubuntu traci, dodając własne programy, sterowniki i kodeki zapewniając tym samym lepszy start systemu bez konieczności doinstalowywania różnych pakietów. FreeSpire 2.0 został stworzony z myślą wsparcia dla najpopularniejszych formatów multimedialnych w tym MP3, Windows Media, Real Networks, Java, Flash oraz urządzeń takich jak karty graficzne ATI, nVidia czy urządzeń obsługujących sieci bezprzewodowe WiFi.

FreeSpire 2 to także pierwszy system, który będzie zawierał wtyczkę CNR pozwalającą na pobranie i instalację aplikacji oferowanych w serwisie CNR Service za pomocą jednego kliknięcia myszki. CNR Service będzie udostępniał zarówno programy open-source jak i komercyjne (Sun's StarOffice, Parallels Workstation, Win4Lin, CodeWeaver Crossover Office, TransGaming Cedega), gry i wiele innych. Więcej informacji można uzyskać zapoznając się z wątkiem Freespire 2.0 Released na forum projektu.

Najnowszą stabilną wersję systemu FreeSpire 2.0 można pobrać za pomocą sieci BitTorrent.

© dobreprogramy

Komentarze