Wyciek z bazy torrentów. Ktoś udostępnił tabelę z danymi użytkowników

Wyciek z bazy torrentów. Ktoś udostępnił tabelę z danymi użytkowników

Wyciek z bazy torrentów. Ktoś udostępnił tabelę z danymi użytkowników
Konrad Siwik
05.01.2022 19:23

Mogłoby się wydawać, że torrenty odeszły już w niepamięć. Okazuje się jednak, że strony z pirackimi wersjami filmów, seriali czy gier wciąż mają wielu użytkowników. Dane kont jednej z takich witryn wyciekły do sieci.

Mimo istnienia serwisów streamingowych, otwartych kin i regularnych promocji na gry, wciąż wiele osób korzysta z popularnych niegdyś torrentów. Teraz mamy kolejny powód, by zaprzestać piracenia filmów, seriali i gier. Do sieci trafiło ok. 120 tys. rekordów o użytkownikach jednej ze stron z torrentami.

O sprawie wycieku jako pierwszy napisał Sekurak. Serwis wyjaśnia, że o ogłoszeniu na jednym z forów powiadomił ich czytelnik. Ze strony devil-torrents miała wyciec baza zawierająca 17 GB danych. Wśród nich znalazły się wpisy z formów, a także tabela z informacjami na temat użytkowników serwisu. To właśnie ona może okazać się łakomym kąskiem dla cyberprzestępców.

Do wycieku miało dojść na początku 2021 roku. Udostępniona została m.in. baza w schemacie e-mail/złamane hasło, licząca 118 tys. rekordów.

W serwisie devil-torrents nie ma wymogu używania złożonych haseł. Na dodatek były one zabezpieczone za pomocą przestarzałego algorytmu kryptograficznego MD5. Został on złamany już w 2004 roku i nie jest uważany za bezpieczny do większości zastosowań. Można więc podejrzewać, że miało to wpływ na ogromną liczbę złamanych kont.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)