GG już ma nowego właściciela

Strona główna Aktualności

O autorze

Komunikator GG, czyli wysłużone Gadu-Gadu, nie czekało długo, aż znajdzie się chętny, by go kupić. Nowym właścicielem programu jest fundusz Xevin Investments.

Na razie nie wiemy, jaka przyszłość czeka jeden z najpopularniejszych w Polsce komunikatorów. Nowy właściciel ma przedstawić strategię jego rozwoju dopiero za kilka miesięcy. Likwidacja spółki GG Network jest podobno zabiegiem formalnym i na razie nie ma planów, by zakończyć rozwijanie komunikatora lub wyłączyć serwery. Użytkownicy raczej nie mają powodów, by obawiać się, że ich ulubione słoneczko zgaśnie.

Spółka GG Network, należąca do Grupy Allegro, jest w stanie likwidacji od lipca tego roku i obecnie wyprzedaje swoje aktywa. Gdy wszystkie trafią do nowych właścicieli, spółka zostanie ostatecznie zlikwidowana. Sprzedaż komunikatora to część większej strategii nowego właściciela grupy. Wcześniej właściciela zmieniła Grupa Bankier.pl, Wykop.pl i Open.fm, który także należał do GG Network.

W październiku z komunikatora korzystał milion osób każdego dnia i trzy miliony każdego miesiąca. Choć słoneczko traci użytkowników na rzecz innych komunikatorów, wciąż jest na naszym rynku popularne.

W naszej bazie programów znajdziecie GG dla Windowsa (także starsze wersje, które wciąż cieszą się uznaniem użytkowników), Linuksa, OS X, Androida, iOS i Windows Phone.

© dobreprogramy
s