Gates: Nie udało się wykastrować Visty

Strona główna Aktualności

O autorze

Bill Gates w rozmowie na temat wydania finalnej wersji Windows Vista powiedział, że nowemu systemowi udało się przetrwać naciski i skargi konkurencji na tle antymonopolowym. Praktyki te, jak się wyraził Gates, miały prowadzić do kastracji tego systemu.

Współzałożyciel Microsoft powiedział, że ciągnąca się debata z przedstawicielami Unii Europejskiej w tej sprawie nie miała fundamentalnego wpływu na nowy system. Konkurenci chcieli sprawić, by UE wykastrowała produkt - podkreślił Gates. Nie powiedziałbym, że ta sprawa odegrała jakąś dramatyczną rolę. Wszystko zostało dokładnie skonsultowane z ekspertami unijnymi.

Przypomnijmy, że firmy z branży zabezpieczeń Symantec i McAfee skarżyły się, że Microsoft najpierw celowo zamyka im drogę dostępu do jądra systemu 64-bitowego, a potem opóźnia przekazanie dokumentacji niezbędnej do opracowania nowych rozwiązań. Wszystkie dane zostały im jednak przekazane. Były też takie firmy produkujące oprogramowanie antywirusowe, które wcale nie podzielały opinii Symantec i McAfee.

Wizja Billa Gatesa jest prosta - jak mówił na koniec, postęp w innowacji na przestrzeni najbliższych 10 lat będzie zdecydowanie szybszy niż ten, który mogliśmy obserwować do tej pory.

© dobreprogramy
s