GitHub Desktop GitHub Desktop 2.7.2

Strona główna Mac Programowanie Kontrola wersji
Pobierz program

GitHub Desktop to klient hostingowego serwisu GitHub, w którym przechowywane są repozytoria kodu wielu projektów, zarówno jednoosobowych, jak i bardziej rozbudowanych (na przykład jądro Linuksa).

GitHub Desktop daje dostęp do repozytoriów projektów programistycznych wykorzystujących system kontroli wersji Git. Serwis udostępnia darmowy hosting programów otwartoźródłowych oraz płatne prywatne repozytoria. Wśród jego funkcji znajdziemy bugtracker, dane statystyczne projektów, możliwość forkowania repozytoriów, pull request (osoba mająca forka może zgłosić swój kod do złączenia z głównym repozytorium), możliwość sprzężenia operacji w repozytorium z zewnętrznymi skryptami. GitHub posiada także platformę społecznościową oraz Wiki, ale program GitHub Desktop nie daje do nich dostępu. Dzięki temu można zamieszczać na nim dokumentację, pracować w zespołach i obserwować ulubione projekty.

W programie GitHub Desktop można skonfigurować wiele repozytoriów lokalnych i hostowanych na GitHubie, można także klonować repozytoria innych. Ponadto program daje możliwość synchronizacji zmian i przeglądania historii wersji plików, wraz z komentarzami. Podgląd każdego pliku osobno pozwala przejrzeć historię zmian w nim wprowadzonych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!