r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

GitHub Desktop 2.22

Strona główna Mac Programowanie Kontrola wersji
Pobierz program wersja stabilna (Mac)

GitHub Desktop to klient hostingowego serwisu GitHub, w którym przechowywane są repozytoria kodu wielu projektów, zarówno jednoosobowych, jak i bardziej rozbudowanych (na przykład jądro Linuksa).

Galeria programu

GitHub Desktop daje dostęp do repozytoriów projektów programistycznych wykorzystujących system kontroli wersji Git. Serwis udostępnia darmowy hosting programów otwartoźródłowych oraz płatne prywatne repozytoria. Wśród jego funkcji znajdziemy bugtracker, dane statystyczne projektów, możliwość forkowania repozytoriów, pull request (osoba mająca forka może zgłosić swój kod do złączenia z głównym repozytorium), możliwość sprzężenia operacji w repozytorium z zewnętrznymi skryptami. GitHub posiada także platformę społecznościową oraz Wiki, ale program GitHub Desktop nie daje do nich dostępu. Dzięki temu można zamieszczać na nim dokumentację, pracować w zespołach i obserwować ulubione projekty.

W programie GitHub Desktop można skonfigurować wiele repozytoriów lokalnych i hostowanych na GitHubie, można także klonować repozytoria innych. Ponadto program daje możliwość synchronizacji zmian i przeglądania historii wersji plików, wraz z komentarzami. Podgląd każdego pliku osobno pozwala przejrzeć historię zmian w nim wprowadzonych.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

GitHub Desktop: społecznościowe programowanie w jednym stylu na Maku i Windows

27
OPROGRAMOWANIE 13.08.2015 | Adam Golański (eimi)

Praca z przeglądarkowymi aplikacjami nie jest już dziś tak niewygodna jak jeszcze kilka lat temu, ale nie ma co udawać – do natywnych aplikacji na pulpit wciąż się one nie umywają. Przyznają to nawet deweloperzy GitHuba, wiodącej internetowej platformy społecznościowego programowania. Wydane przez nich desktopowe klienty tej platformy na Windows i Maka mają nie tylko ułatwić pracę programistom, ale też ujednolicić owo słynne „doświadczenie użytkownika” – tak by przesiadka z komputera z Windows na Maka i w drugą stronę była niezauważalna. Desktopowe aplikacje GitHuba są znane już od wielu lat.…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.