reklama

Google Chrome skończy z reklamami otwieranymi w tle

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Niektórzy właściciele stron internetowych, kierując się wyłącznie chęcią jak największego zysku, sięgają po wyjątkowo irytujące metody reklamy. Jedną z tych metod jest przekierowywanie na inną stronę, która najczęściej bez wyraźnej zgody, otwierana jest w karcie w tle. Google w końcu postanowiło skończyć z tym procederem, wprowadzając do Chrome’a odpowiednie mechanizmy blokujące.

Z pewnością przeglądając Internet spotkaliście się ze stroną, po której odwiedzeniu lub kliknięciu na jakiś element, otworzona została druga strona w tle. W takich sytuacjach w karcie w tle uruchamiana jest najczęściej strona z reklamami. Weszliśmy na nią, podnieśliśmy statystykę odwiedzin i przynieśliśmy większy zysk – kolejna irytująca i godna nagany reklama spełniła swój cel.

Możliwe, że Google Chrome niebawem skończy z takimi praktykami. Trwają obecnie prace nad wprowadzeniem do przeglądarki mechanizmu blokującego strony reklamowe otwierane w karcie w tle. W razie próby przekierowania na inną witrynę, pojawi się komunikat, że proces ten został zablokowany – irytująca reklama nie zostanie otworzona.

Funkcja nie jest jeszcze gotowa, ale po wprowadzeniu kolejnych usprawnień, powinna trafić do Chrome Canary – bardzo wczesnej testowej wersji przeglądarki. Po pomyślnie zakończonych testach, pozostanie nam czekać na wprowadzenie blokera do stabilnego wydania.

Według Charlesa Harrisona, inżyniera pracującego przy Chrome, opisywany mechanizm blokowania wprowadzony zostanie na pięciu platformach – Windows, Mac, Linux, Chrome OS i Android, ale nie pojawi się już w Android WebView.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama