Google Chrome. "Ciemny motyw internetu" sposobem dla nocnych marków

Strona główna Aktualności
Chrome Canary to nowe możliwości ciemnego motywu
Chrome Canary to nowe możliwości ciemnego motywu

O autorze

Użytkowników Google Chrome powinno zainteresować najnowsze testowe wydanie Canary. Wśród opcji eksperymentalnych pojawiła się bowiem możliwość wymuszenia ciemnych kolorów nie tylko interfejsu, ale i elementów stron internetowych.

W praktyce pozwala to włączyć "ciemny motyw" w zasadzie na dowolnej stronie. Po włączeniu opisywanej opcji, Chrome automatycznie zmienia barwy stron na ciemne. W ten sposób można na przykład wyszukiwać strony w Google z czarnym tłem.

Aby włączyć opisywaną opcję należy dysponować najnowszą wersją Chrome Canary (do pobrania z naszego katalogu, z rozwijanego menu Wszystkie wersje), a następnie zajrzeć do ustawień eksperymentalnych. Te można wyświetlić wpisując na pasku adresu chrome://flags i zatwierdzając przyciskiem Enter.

Teraz należy znaleźć właściwą opcję. W tym przypadku chodzi o flagę #enable-force-dark, która odpowiada funckji Force Dark Mode for Web Contents. Na rozwijanej liście najrozsądniej będzie wybrać opcję Enable with selective inversion of non-image elements, co pozwoli zmieniać kolory wybranych elementów stron z pominięciem zdjęć. Aby zaobserwować zmiany, nie trzeba ponownie uruchamiać przeglądarki.

Przeglądarka Google Chrome w wersjach na różne platformy dostępna jest do pobrania z naszego katalogu aplikacji.

© dobreprogramy
s