r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google bliskie przejęcia Digg.com za 200 mln dolarów

Strona główna Aktualności

Źródła bliskie sprawy przejęcia Digg.com przez Google donoszą, że transakcja pomiędzy obiema firmami jest bliska finalizacji. Podpisane zostało już nawet wstępne porozumienie określające warunki przejęcia. Jeśli wszystko zakończy się zgodnie z oczekiwaniami, już wkrótce serwis Digg będzie częścią Google News. Google jest gotowe za to zapłacić 200 milionów dolarów. Rozmowy na temat przejęcia Digg.com przez Google trwają jeszcze od marca, choć na początku dyrektor zarządzający serwisu agregującego newsy, Jay Adelson, stanowczo zaprzeczał tym informacjom. Aktualnie wygląda na to, że rozpoczęła się już ostatnia faza negocjacji.

Obserwatorzy spodziewają się, że zanim ujrzymy oficjalny komunikat upłynie jeszcze kilka tygodni. Wcale nie jest jednak powiedziane, że transakcja dojdzie do skutku - może okazać się, że do gry wkroczy Microsoft i to nawet z niższą ceną. Warto bowiem zwrócić uwagę, że głównym źródłem dochodu Digg.com jest trzyletnia umowa reklamowa zawarta z Microsoftem, która zostanie rozwiązana w momencie przejęcia serwisu przez Google.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.