reklama

Google kupiło Gizmo5 - powstanie konkurent Skype?

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Potwierdziły się nieoficjalne informacje, o których dało się słyszeć już na początku tygodnia - jak możemy przeczytać na łamach oficjalnego bloga Google Voice, internetowy gigant przejął firmę Gizmo5 zajmującą się tworzeniem oprogramowania do komunikacji VoIP.

Gizmo5 jest autorem m.in. komunikatora działającego na podobnej zasadzie jak Skype - aplikacje bazuje na otwartym protokole SIP i umożliwia prowadzenie rozmów z osobami posiadającymi komputer, komórkę lub telefon stacjonarny. W związku z przejęciem firma wstrzymała rejestrację nowych użytkowników, choć osoby dotychczas korzystające z usług Gizmo5 nie zostaną pozbawione dostępu do swoich kont. Pracownicy wykupionej firmy mają dołączyć do ekipy Google Voice, jednak internetowy gigant nie precyzuje, nad czym wzbogacony kadrowo zespół będzie pracował.

Patrząc na profil wykupionej firmy, można z dużym prawdopodobieństwem założyć, iż Google chce zwiększyć funkcjonalność swojej usługi Google Voice i komunikatora GTalk, by móc konkurować ze stale zyskującym na popularności Skype. Czy tak się stanie, czas pokaże.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii