r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google liderem piractwa? Zmienny nastrój Pana Murdocha

Strona główna Aktualności

Rupert Murdoch, znany ze swojego konserwatywnego podejścia do rynku mediów, podzielił się na Twitterze swoimi przemyśleniami na temat piractwa w Internecie.

Murdoch wziął na celownik Google, nazywając go liderem piractwa. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że humor medialnego potentata popsuł wpis z 14 stycznia na blogu Białego Domu, w którym administracja prezydenta Stanów Zjednoczonych jest zaniepokojona ustawą SOPA, która może prowadzić do wprowadzenia cenzury w Internecie. Przed publikacją wpisu, 11 stycznia (również na Twitterze) napisał: (...) Google jest niezwykle aktywne. Jest to wiele lepsza firma pod przywództwem Larrego Page'a.

Co się zmieniło w Google przez 3 dni? Nic. YouTube nie stał się trackerem BitTorrent, w wyszukiwarce Google łatwiej nie znajdziemy materiałów chronionych prawem autorskim. W oczach Murdocha Google najwyraźniej nie wystarczająco skutecznie walczy z piractwem — mimo wprowadzenia wielu ograniczeń: systemów identyfikacji treści czy selektywnego usuwania z wyników wyszukiwania niektórych serwisów internetowych.

r   e   k   l   a   m   a

Wróćmy jednak do 14 stycznia. Kilka godzin po wpisie na blogu Białego Domu, Rupert Murdoch na Twitterze publikuje wpis Liderem piractwa jest Google, które udostępnia filmy za darmo i wyświetla reklamy obok nich.(...). Czyli liderem piractwa jest Google. Nie Chiny, nie The Pirate Bay, nie BitTorrent Inc. Na odpowiedź użytkowników na tak zaskakującą informację nie trzeba było czekać. Jedną z najbardziej trafnych odpowiedzi można uznać tą, napisaną przez Oma Malika z serwisu GigaOM.com: Nie narzekałeś tak na Google, gdy płacili Tobie za reklamę na MySpace, na którym można było znaleźć "pirackie" rzeczy.

Google skomentowało wpis Murdocha, określając wpis mianem nonsensu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.