Google nie odda adresów po 9 miesiącach

Strona główna Aktualności

O autorze

Niespełna cztery dni temu firma Google pod naciskiem Unii Europejskiej zadeklarowała skrócenie czasu przechowywania w logach webowych informacji o adresach IP użytkowników jej usług i aplikacji. Jednocześnie przedstawiciele koncernu zaznaczyli, że jest to ogólny zarys nowych zasad i nadal trwają prace nad szczegółami.

Przypomnijmy, iż w ubiegły poniedziałek Nicole Wong, przedstawicielka koncernu z Mountain View, poinformowała, że pod presją Unii Europejskiej zdecydował się on skrócić czas przechowywania prywatnych danych o swoich użytkownikach z 18 do 9 miesięcy. Jednak i po tym okresie usunięte zostanie tylko 8 ostatnich bitów z adresów IP każdego użytkownika, który korzystał z produktów Google. Całkowita kasacja prywatnych danych będzie miała miejsce dopiero po upływie 18 miesięcy. Ponadto należy wspomnieć, że do jego dyspozycji nadal pozostają dane zapisane w tzw. plikach cookies, które umożliwiają odtworzenie "po części" skasowanych wcześniej danych. W rezultacie, pomimo zobowiązań nałożonych na Google przez UE, prywatne dane będą do jego dyspozycji nie przez 9, a 18 miesięcy.

Mimo tak poważnych zarzutów Google podkreśla, iż nowa polityka w zakresie przechowywania prywatnych informacji nadal jest w fazie przygotowań, ale pomimo wszystko koncern dołoży możliwych starań, aby ochrona danych była na jak najwyższym poziomie.

© dobreprogramy

Komentarze