Google aktualizuje Gmaila na Androidzie po ataku phisingowym

Google aktualizuje Gmaila na Androidzie po ataku phisingowym

Google aktualizuje Gmaila na Androidzie po ataku phisingowym
04.05.2017 11:50, aktualizacja: 04.05.2017 12:09

Użytkownicy usług Google mogli stać się ofiarą masowego ataku, do którego wykorzystany został Gmail i wiadomość podszywająca się pod zaproszenie do edycji pliku w Dokumentach Google. O zagrożeniu pisaliśmy dzisiejszego ranka, już wówczas podkreślając szybką reakcję Google na zagrożenie. To jednak nie koniec: oprócz usunięcia podszywających się pod Dokumenty Google stron, zaktualizowana została także również aplikacja mobilna Gmaila.

Na oficjalnym blogu GSuite opublikowano komunikat o zmianach, jakie już zostały wprowadzone do mobilnego klienta poczty Google na Androidzie. Odtąd przed przejściem do zawartego w wiadomości podejrzanego linku, wyświetlane będzie dodatkowe powiadomienie o phishingu. Komunikat zostanie wyświetlony już w Chrome Custom Tab, a jego treść poinformuje użytkownika, że link został zidentyfikowany jako fałszerstwo.

Obraz

Użytkownik będzie miał możliwość przejścia pod wskazany adres na własną odpowiedzialność. Niestety, Google nie informuje o szczegółach działania algorytmów, które identyfikują linki jako potencjalnie niebezpieczne. Najpewniej wykorzystywana będzie baza witryn zgromadzona w ramach projektu Google Safe Browsing. A to oznacza, że w Gmailu nie pojawiły się żadne nowe funkcje zabezpieczające, a jedynie dodatkowe powiadomienie o ryzyku.

Na stronie znalazł się także link umożliwiający zgłoszenie linków, które zostały oznaczone jako niebezpieczne niesłusznie. Google woli dmuchać na zimne i otwarcie zaznacza, że część komunikatów wyświetlana będzie najpewniej na wyrost, co może irytować. Aktualizacja Gmaila na Androida będzie przebiegać falowo i trafi do użytkowników w ciągu najbliższych kilku dni. Najnowszą wersję aplikacji znaleźć można w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)