r   e   k   l   a   m   a
reklama

Google ogłasza wyniki finansowe za trzeci kwartał

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Eric Schmidt, szef Google, przedstawił wyniki finansowe firmy z okresu od 1 lipca do 30 września 2010. Firma zanotowała 23% wzrost przychodów w porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku.

W minionym kwartale firma osiągnęła przychód na poziomie 7,92 miliarda dolarów. Zysk firmy liczony według non-GAAP wyniósł 2,93 miliarda dolarów. Według opublikowanych w raporcie danych 66% przychodu pochodzi z własnych serwisów firmy a kolejne 30% firma wygenerowała dzięki programowi AdSense. Znaczącym źródłem przychodów Google są reklamy nietekstowe i kierowane do użytkowników telefonów komórkowych (AdMob). Ponad połowa całego przychodu firmy pochodzi z rynku amerykańskiego, reszta świata generuje jedynie 48% przychodu.

Schmidt pierwszy raz w historii podał tak szczegółowe informacje na temat przychodów firmy. Poza finansami opowiadał o coraz większym uwzględnianiu w algorytmach wyszukiwania czynników społecznościowych. Stosowne dane Google zamierza zdobyć poprzez podpisanie umów z takimi serwisami jak Twitter ale również z użyciem narzędzi Google Me. Ponadto Shmidt powiadomił o dynamicznym wzroście zatrudnienia w firmie (tylko w zeszłym kwartale firma przyjęła do pracy 1200 osób) oraz pierwszy raz w historii wypowiedział się o serwisie YouTube — na razie bez liczb.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial