Asystent Google ma nową funkcję – wyświetla reklamy

Asystent Google ma nową funkcję – wyświetla reklamy

Asystent Google ma nową funkcję – wyświetla reklamy
Piotr Urbaniak
08.04.2019 14:23

Interfejs Asystenta Google został zaktualizowany o nowe, bardziej czytelne formy odpowiedzi. Ale update ma też jedną zmianę która nie jest usprawnieniem, a mianowicie wprowadza reklamy.

Na liście zmian pojawił się zapis, że wyniki "mogą obejmować istniejące reklamy, które chciałbyś zobaczyć dzisiaj w wyszukiwarce" – donoszą dziennikarze "Android Police". Oznacza to, że Asystent będzie wplatać sugerowane reklamy w swoje odpowiedzi i propozycje.

Szukając pobliskich hoteli, natknięto się na reklamę serwisu Booking.com, a propozycji wakacji na Florydzie – biur podróży. Czyli system zadziałał tak, jak działa w wyszukiwarce.

  • Fot. Android Police
  • Fot. Android Police
[1/2] Fot. Android Police

Z dostępnych informacji wynika, że Google testowało reklamy w Asystencie już w lutym br. Wtedy jednak nie chciano sprawy komentować, zasłaniając się standardową formułką: "Zawsze testujemy nowe sposoby ulepszania obsługi na telefonach, ale nie mamy w tej chwili żadnych konkretnych informacji". (Ciekawe, w jaki sposób wdrożenie reklam ma "ulepszyć obsługę").

Sprawdziliśmy. W polskiej wersji Asystenta Google póki co nie udało nam się natknąć na żadną reklamę, a szukaliśmy nie tylko hoteli, ale także sklepów komputerowych i wypożyczalni aut. Tym niemniej implementacja tego "ulepszenia" pozostaje zapewne kwestią czasu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)