GrafX2 2.4

Strona główna Windows Grafika Inne programy graficzne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

GrafX2 to nietypowy program graficzny, którego twórcy postanowili stworzyć narzędzie mocno inspirowane znanymi z Amigi programami takimi jak Deluxe Paint oraz Brilliance. Efektem jest specjalistyczne narzędzie, które powinno zainteresować fanów stylu retro, popularnego ostatnio chociażby w grach indie (niezależnych).

Po uruchomieniu aplikacji można poczuć się jakbyśmy przenieśli się w czasie - niewielkie okno, mała paleta kolorów, widoczne piksele i design rodem z aplikacji właśnie z Amigi lub MS DOS. I nic dziwnego, albowiem GrafX2 specjalizuje się w tworzeniu grafiki w 256 kolorach, aczkolwiek pozwalając na takie nowoczesne udogodnienia jak pełna obsługa myszą. Pomimo zdecydowanego "retro feelingu", program posiada zaskakujące bogactwo wbudowanych narzędzi i opcji, które mogą zostać wykorzystane nie tylko podczas hobbystycznych projektów, ale również przy tworzeniu grafik dla prostych, inspirowanych stylem retro gier.

Praktycznie każde z narzędzi, takich jak rysowanie linii, malowanie pędzlem, czy też czworokątów posiada kilka do kilkunastu alternatywnych trybów pracy. Możemy się pomiędzy nimi przemieszczać za pośrednictwem lewego i prawego klawisza myszy - część dodatkowych opcji ukaże się w formie nowego okna, część zmieni nieco ikonkę narzędzia, przez co warto zwracać uwagę na aktualny opis. Efekty naszych wysiłków możemy zapisać jako pliki BMP, GIF, PNG lub IFF.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Pixel art wiecznie żywy. Jak zacząć przygodę ze „staroszkolną” grafiką komputerową?

20
27.05.2015  •  Jacek Szumowski

Moda na piksele zdaje się nie przemijać. Na styku tej mody i pewnej nostalgii za zapomnianymi już czasami komputerów 8- i 16-bitowych wyłonił się gatunek sztuki komputerowej, zwanej pixel artem. Dziś ma on ma jednak wciąż też zastosowania praktyczne, ten charakterystyczny styl jest chętnie i często wykorzystywany m. in. we współczesnych grach komputerowych. I właśnie o technice, zasadach i estetyce oraz pochodzeniu pixel artu będzie mowa w tym artykule. Zapraszamy. Techniki i dobre praktyki pixelartowe Pixel art charakteryzują określone techniki. Nadają one powstającym pracom…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
dhor   10 #1 26.05.2015 21:32

Program występuje też w wersji dla Linuksa (w standardowych repozytoriach nawet), OS X, AtariMint, MorphOS, Amiga OS 3, AROS i tak dalej :)

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych