GrafX2 GrafX2 2.4

Strona główna Windows Grafika Inne programy graficzne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

GrafX2 to nietypowy program graficzny, którego twórcy postanowili stworzyć narzędzie mocno inspirowane znanymi z Amigi programami takimi jak Deluxe Paint oraz Brilliance. Efektem jest specjalistyczne narzędzie, które powinno zainteresować fanów stylu retro, popularnego ostatnio chociażby w grach indie (niezależnych).

Po uruchomieniu aplikacji można poczuć się jakbyśmy przenieśli się w czasie - niewielkie okno, mała paleta kolorów, widoczne piksele i design rodem z aplikacji właśnie z Amigi lub MS DOS. I nic dziwnego, albowiem GrafX2 specjalizuje się w tworzeniu grafiki w 256 kolorach, aczkolwiek pozwalając na takie nowoczesne udogodnienia jak pełna obsługa myszą. Pomimo zdecydowanego "retro feelingu", program posiada zaskakujące bogactwo wbudowanych narzędzi i opcji, które mogą zostać wykorzystane nie tylko podczas hobbystycznych projektów, ale również przy tworzeniu grafik dla prostych, inspirowanych stylem retro gier.

Praktycznie każde z narzędzi, takich jak rysowanie linii, malowanie pędzlem, czy też czworokątów posiada kilka do kilkunastu alternatywnych trybów pracy. Możemy się pomiędzy nimi przemieszczać za pośrednictwem lewego i prawego klawisza myszy - część dodatkowych opcji ukaże się w formie nowego okna, część zmieni nieco ikonkę narzędzia, przez co warto zwracać uwagę na aktualny opis. Efekty naszych wysiłków możemy zapisać jako pliki BMP, GIF, PNG lub IFF.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!