r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Grafika Wiedźmina 3 rozczarowuje? Można już wypróbować pierwsze modyfikacje

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Jak już dziś informowaliśmy, zarzuty wobec CD Projekt RED, dotyczące graficznych rozbieżności pomiędzy pierwszymi zwiastunami a finalną wersją, okazały się uzasadnione. Pojawiła się już nawet modyfikacja, która może zmienić taki stan rzeczy.

Drogą kompromisu oprawa końcowej wersji nowego Wiedźmina to nowy system renderowania scen, uproszczenia obiektów i tekstur oraz efektów związanych ze światłem. Zdecydowano się na nie głównie w związku z premierą gry na konsole. Niemniej taka decyzja spotkała się także z częściową aprobatą – dzięki niej możliwe jest uruchomienie produkcji także na komputerach, na których gra we wcześniejszych wersjach by się nie uruchomiła.

r   e   k   l   a   m   a

Już dziś ukazały się jednak odpowiednie modyfikacje, które według założeń ich twórców mają zbliżyć oprawę do tej zapowiadanej jeszcze kilka miesięcy temu. Dzięki narzędziom Reshade i SweetFX możliwe było wprowadzenie zmian do bibliotek odpowiedzialnych między innymi za cieniowanie czy parametry gamma. Szczegółowa instrukcja wprowadzenia modyfikacji jest dostępna na stronie SweetFX.

Zarówno film z rozgrywki, jak i zrzuty ekranu w zasadzie nie dają jednoznacznej odpowiedzi czy dzięki SweetFX można osiągnąć stanowczo lepsze rezultaty. Zmodyfikowane efekty gry świateł mogą oczywiście zostać uznane za ładniejsze niż oryginalne, niemniej decyzja w tym przypadku sprowadza się do preferencji estetycznych gracza. Można się jednak spodziewać, że programiści mający w pamięci przepiękne zwiastuny sprawią, że modyfikacje do Wiedźmina 3 zaczną wkrótce wyrastać jak grzyby po deszczu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.