H2testw 1.4

Strona główna Windows Narzędzia Testowanie i diagnostyka
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

H2testw to proste i darmowe narzędzie diagnostyczne przeznaczone do testowania prędkości i wykrywania błędów na nośnikach USB, kartach pamięci oraz zewnętrznych i wewnętrznych dyskach twardych.

Aplikacja przyda się w przypadku podejrzenia mniejszej niż deklarowana przez producenta, pojemności oraz prędkości zapisu i odczytu danych. Czynności testowe ograniczają się do wskazania nośnika, wybrania obszaru pamięci i uruchomieniu analizy. Test polegający na zapełnieniu wolnej przestrzeni plikami tekstowymi, które następnie są odczytywane, można wykonać jednorazowo lub wybrać opcję pętli (wówczas proces zatrzyma się przy pierwszym napotkanym błędzie). Co ważne, narzędzie nie usuwa i nie nadpisuje istniejących danych oraz nie wymaga uprawnień administratora. Po zakończeniu procesu wyświetlane są informacje o napotkanych błędach i rzeczywistych prędkościach.

W przypadku podejrzenia uszkodzenia nośnika, producent zaleca wykonanie szybkiego formatowania przed rozpoczęciem testu. Jeśli urządzenie jest uszkodzone należy spodziewać się sporego spadku szybkości transferu oraz wydłużonego czasu do zakończenia diagnozy. Należy również pamiętać, aby podczas testów nie używać przedłużaczy portów. Przed reklamowaniem sprzętu, warto sprawdzić urządzenie w innym porcie USB/FireWire oraz w przypadku podłączenia zewnętrznych dysków wymienić kabel.

Narzędzie po rozpakowaniu archiwum zajmuje niecałe 0,5 MB i od razu jest gotowe do pracy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!