H2testw 1.4

Strona główna Windows Narzędzia Testowanie i diagnostyka
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

H2testw to proste i darmowe narzędzie diagnostyczne przeznaczone do testowania prędkości i wykrywania błędów na nośnikach USB, kartach pamięci oraz zewnętrznych i wewnętrznych dyskach twardych.

Aplikacja przyda się w przypadku podejrzenia mniejszej niż deklarowana przez producenta, pojemności oraz prędkości zapisu i odczytu danych. Czynności testowe ograniczają się do wskazania nośnika, wybrania obszaru pamięci i uruchomieniu analizy. Test polegający na zapełnieniu wolnej przestrzeni plikami tekstowymi, które następnie są odczytywane, można wykonać jednorazowo lub wybrać opcję pętli (wówczas proces zatrzyma się przy pierwszym napotkanym błędzie). Co ważne, narzędzie nie usuwa i nie nadpisuje istniejących danych oraz nie wymaga uprawnień administratora. Po zakończeniu procesu wyświetlane są informacje o napotkanych błędach i rzeczywistych prędkościach.

W przypadku podejrzenia uszkodzenia nośnika, producent zaleca wykonanie szybkiego formatowania przed rozpoczęciem testu. Jeśli urządzenie jest uszkodzone należy spodziewać się sporego spadku szybkości transferu oraz wydłużonego czasu do zakończenia diagnozy. Należy również pamiętać, aby podczas testów nie używać przedłużaczy portów. Przed reklamowaniem sprzętu, warto sprawdzić urządzenie w innym porcie USB/FireWire oraz w przypadku podłączenia zewnętrznych dysków wymienić kabel.

Narzędzie po rozpakowaniu archiwum zajmuje niecałe 0,5 MB i od razu jest gotowe do pracy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #11 17.09.2018 12:48

Czy da się jakoś sprawdzić ilość cykli zapisu już przeprowadzo nych na danej karcie? Chodzi o to, że skoro karta może być zapisana np. maks 2000 razy to czy mogę jakoś sprawdzić ile już z tego wykorzystałem?

  #10 20.06.2018 11:49

@Anonim (niezalogowany): ciulowy pen lub komp

PanKetchup   3 #9 19.02.2017 23:41

@rosak (niezalogowany): na fillehippo nie masz takiej zenady :)

  #8 27.11.2016 21:22

Chciałem sprawdzić tym pendrive 128GB - czas okczekiwania około 8 godzin - weź ty przestań z takim programem.

  #7 10.10.2015 17:47

@stasinek: w końcu ktoś fachowo przystępnym dla komputerowego idioty wyjaśnił co i jak. Dzięki. Szkoda, że nie parę lat wcześniej. Ile kasy bym zaoszczędził.

  #6 19.02.2015 17:00

bardzo dobry tester

stasinek   13 #5 15.01.2015 15:43

Jeśli karta SD lub pendrive 32GB(32 miliadry bajtów) po sformatowaniu w Windows ma pojemność "32GB"(zamiast 28.8GiB). To jest kartą "dla idiotów" o realnej pojemności 8GB i można oczekiwać zwrotu pieniedzy od sprzedawcy - aż do 2 lat!
MB jako 1024^2 jest "umownie" traktowane jako poprawne z winy Microsoftu i oznaczeń pamięci RAM(1KiB to 10 bitów adresu, 1MiB wymaga zaadresowania 20 bitami a 1GiB 30 bitami itd). Producent markowej karty 32GB(flash) daje pojemność 32 miliadrów bajtów podobnie producent dysków twardych albo operator sieci telekomunikacyjnej Mbit/s=milion nie 1024x1024.
Podrabiacz dopasowując się do potrzeb nieświadomego klienta przy okazji zdradza wałek który widać natychmiast ;)
Jeśli WIndows wskazuje równe 1,2,4,8,16,64,128,256 etc. GB to wiedz że padłeś ofiarą oszustwa!
Jeśli "nierówne" np. 7.45GB, 15.26GB albo 28.8GB to śpij spokojnie ;)

Autorowi programu nie chodziło o sprawność ani dokładną prędkość(są inne narzędzia testowania "powierzchni" bad sektorów) ale przede wszystkim od tego czy padłeś ofiarą oszustwa podrabiaczy!
Tanie pamięci "super okazja" się nie psują z winy uszkodzonych bloków. Owszem są wolniejsze ale przede wszystkim mniejsze niż opis wskazuje. Poprawnie wyprodukowane w fabryce "OEM" przez legalną firmę. Może to być nawet "markowa" fabryka produkująca na zamówienie oszustów karty bez opisu. Następnie te karty modyfikowane przez firmy krzaki z niepoprawnym opisem i zawyżoną pojemnością sprzedawane są jako okazja za ćwieć ceny. Czyli sprzedawane przez kilkadziesiąt tysięcy jeśli nie milionów nieświadomych oszustów pośredniczących na allegro, ebay etc.
Kartę po zdiagnozowaniu realnej pojemności H2testw można sformatować zmieniając rozmiar partycji np. MiniTool, AOMEI Partition Assistant do realnej pojemności. Dla ułatwienia program wskazuje ilość sektorów bez błędów. Po takiej operacji zmniejszania partycji będzie działać spokojnie bez awarii przez lata ;)
Podrabiacze kart drukują na karcie o realnej pojemności 2, 4, 8GB lub 16GB(miliardów bajtów) nadruk odpowiednio 8,16,32,64GiB
Modyfikują kontroler tak że każdy zapis ponad realną pojemność zapętla się zaczynając od początku. Najstarsze bity w adresacji są bez znaczenia i zapis na nieistniejące bloki pamięci przekierowywany przez firmware jest do tego jedynego na początku.
Karta działa aż do zapełniania faktycznej pojemności więc działa conajmniej 14 dni lub nawet umowne 6mcy(niezgodność towaru z umową z domniemaniem) Jeśli klientowi coś nie pasuje - oddaje mu się pieniążki zwalając winę na producenta "ja nic nie wiem"
Ponieważ na początku bloku pamięci jest tablica plików FAT po zapełnieniu fizycznie istniejącego bloku pamięci zaczynają pojawiać się chińskie krzaczki zamiast nazw, bo tablica FAT jest nadpisywana przez kolejne pliki.
Nieświadomy człowiek myśli że tanie bez marki się popsuło ale macierz jest sprawna, karta była popsuta przed zapakowaniem do pudełeczka poprzez sfałszowanie co można udowodnić! Między innymi powyższym programem.
Skoro tak to paragraf niezgodności towaru z umową przewiduje również rekompensate za poniesione straty np. utracone fotografie tak jak za wadliwy kran który poprawnie zamontowany zaleje sąsiadowi mieszkanie. Oraz rzecz jasna zwrot pieniędzy.
Pod paragraf podpada nie producent(on jedynie gwarancją lub podszywaniem się pod inną firmę) ale odpowiada sprzedawca! Ma 14 dni na ustosunkowanie się do uprawomocnienia roszczenia i zwrot pieniędzy podobnie jakby odpowiadał za jogurt owocowy bez owoców - sprzedawca oddaje pieniądze a nie producent! Jeśli zignoruje roszczenie musi to zrobić na Twoich warunkach.
Ale kto się będzie sądził o pendrive nawet jeśli to 128GB? Kupione "okazjonalnie" w cenie 4x niższej niż marka, realne np. 32GB za 80zł czyli równie drogo co markowa. Proceder "noname" kwitnie w najlepsze bo sprzyja markom ;)

Autor edytował komentarz.
MisterMistrz   5 #4 10.08.2014 11:41

SanDisk 2GB sprawna w stu procentach :)

  #3 12.05.2014 00:05

Jedyne co mi obiektywnie odpowiada to chyba Posty o tematykach...
A Download bez prawdziwych zasobów poza Oficjalnym źródłem (przechowywane w prawdziwych .exe a nie w Paskach które prawopodobnie nikt nie będzie używał a do Fejkowych 3DS nie wspomnę...) jest żałosne [Nie mówię że jest całkiem żałosne ale bez podania przyczyny jest strasznie bez sensu]... (Chyba że byłyby ostatnie wersje które nie były dostępne w Oficjalnych Witrynach)
Chcecie? Proszę bardzo ->
http://www.heise.de/download/h2testw-4dbe19404578cde7eed0a9ade3d86580-1399845477...

piotrek10020   3 #2 21.04.2014 03:25

A czy u Was też wyrzuca antywirus komunikat że H2testw jest zawirusowany ? pobierałem z dobreprogramy ten plik .

  #1 25.05.2013 20:02

Chyba was pogięło, wciskanie toolbara do każdej instalacji? Jeszcze podstępem, opcja w języku angielskim, być może ktoś się nie zorientuje???
Żenada.