r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

HP Envy 17 z Leap Motion w październiku dotrze do Polski, Spectre 13 x2 z pasywnym chłodzeniem w listopadzie

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Doczekaliśmy się pierwszego na świecie laptopa z wbudowanym sensorem Leap Motion — firma HP w październiku tego roku wprowadzi na polski rynek zaprezentowanego niedawno HP Envy 17 Leap Motion Special Edition. Maszynę wyposażono w 17,3-calowy dotykowy ekran (opcjonalnie o rozdzielczości 1080p) i zmodyfikowaną wersję kontrolera. Na potrzeby tej konstrukcji Leap Motion został zmniejszony o 30%, dzięki czemu bez problemów można go było zamontować w obudowie laptopa i jednocześnie zabezpieczył sobie prawo do tytułu najmniejszego kontrolera ruchu dostępnego na rynku. Możliwości tego zestawu będzie można wykorzystać w 5 dołączonych grach, między innymi Jungle Jumper, Boom Ball, Jack Lumber i wszechobecnym Fruit Ninja.

Pozostałe komponenty HP Envy 17 nie zmieniły się względem „zwykłej” wersji. Jego sercem może być procesor i5 lub i7 z rodziny Intel Haswell, za obraz zaś odpowiedzialna będzie dedykowana karta graficzna z linii NVIDIA GeForce. Znajdziemy tu także znajomą, aluminiową obudowę, podświetlaną klawiaturę wyspową z blokiem numerycznym oraz głośniki firmowane przez Beats Audio. W Polsce Envy 17 Leap Motion SE będzie dostępny w cenie od 5199 złotych.

W listopadzie na polski rynek trafią jeszcze dwa niezwykle ciekawe urządzenia tego producenta. Na szczególną uwagę zasługuje Spectre 13 x2 — bazujący na architekturze Intel Haswell ultrabook z odłączanym ekranem, w którym nie znajdziemy ani jednego wentylatora. Pasywnie chłodzony będzie, zależnie od wersji, procesor Core i3-4020Y lub i5-4210Y. Ponadto, znajdziemy tu maksymalnie 8 GB RAM-u, dysk SSD 128 GB, głośniki Beats Audio i 13,3-calową matrycę Radiance o rozdzielczości Full HD. Producent obiecuje 7,5 godziny pracy na baterii. Na Spectre 13 X2 trzeba będzie wydać przynajmniej 4799 złotych.

r   e   k   l   a   m   a

Dla osób szukającej czegoś mniejszego (i tańszego), ale jednak nie chcą rezygnować z możliwości korzystania ze swojego urządzenia również jako tabletu, HP przygotował model Pavilion 11 x2 z ekranem IPS 1366×768 o przekątnej 11,6 cala, w czarnej, mieniącej się obudowie, o której już wiemy, że będzie na niej widoczny każdy odcisk palca. HP zastosował tu ciekawe, magnetyczne zawiasy, zaprojektowane z myślą o trwałości, oraz podwójny akumulator. Specyfikacja obejmuje procesor z rodziny Intel Bay Trail, 2 lub 4 GB RAM-u i dwie kamerki Full HD. Cena tego modelu zacznie się od 2699 zł i będzie go można kupić w drugiej połowie listopada.

Warto również wspomnieć o jego większym, 13-calowym braciszku — Pavilionie 13 x2 — którego premierę HP zapowiedział na 17 listopada. Tam w klawiaturze będzie można zamontować także dodatkowy dysk twardy, będzie również można wybrać między podzespołami Intela i AMD.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.