r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Holandia wybiera OpenVPN

Strona główna Aktualności

Zmodyfikowana wersja oprogramowania OpenVPN została wybrana przez holenderski rząd do zapewniania bezpiecznego dostępu do sieci administracji rządowej dla pracowników znajdujących się poza swoimi biurami.

Za proces certyfikacji odpowiedzialna była firma Fox-IT, wybrana przez Holenderską Agencję ds. Bezpieczeństwa Komunikacji. Zdecydowano, że OpenVPN będzie odpowiednim narzędziem do zapewnienia bezpiecznych połączeń VPN, lecz w nieco zmodyfikowanej wersji. Zrezygnowano z dostarczającej szyfrowanie SSL/TLS biblioteki OpenSSL na rzecz również otwartej PolarSSL. Zdecydował o tym jej mniejszy rozmiar, lepsza czytelność oraz lepsza dokumentacja. Fox-IT współpracował tutaj ściśle ze społecznościami OpenVPN oraz PolarSSL. Ogólnie dodano 8000 linii kodu i 4000 linie dokumentacji. Nowe narzędzie otrzymało nazwę OpenVPN-NL i zostało oficjalnie zatwierdzone do użycia na rządowym zastrzeżonym poziomie ochrony danych (Departementaal Vertrouwelijk).

OpenVPN to jeden z cieszących się największą popularnością projektów Open Source. Jego wybór przez holenderską administrację jest ważnym krokiem, promującym otwarte, sprawdzone rozwiązania.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.