r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Icaros 3.0

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Icaros to nie tyle aplikacja sama w sobie, co zestaw lekkich rozszerzeń powłoki systemu Windows, który pozwala na wyświetlanie miniatur plików wideo przez systemowy eksplorator plików.

Program wspiera w zasadzie wszystkie najczęściej wykorzystywane rodzaje i formaty video - jedyną zasadą jest: jeśli dany format jest wspierany przez FFmpeg, to jest on również wspierany przez Icaros. Oznacza to w praktyce, że po instalacji będziemy mogli oglądać miniaturki plików video w Eksploratorze Windows, praktycznie bez względu na format pliku. Obsługiwane są między innymi pliki AVI, MKV, FLV, MP4, MOV, RMB, OGM i nie tylko.

Jednak obrazki podglądowe plików wideo to nie jedyne, co oferuje ten zestaw. Może on także wyświetlać okładki i inne informacje wpisane w pliki MP3 poprzez tagi ID3. Programu w zasadzie nie trzeba konfigurować, działa od razu po instalacji. Do preferencji wejść mogą osoby chcące wyłączyć obsługę części plików albo zmienić kilka zaawansowanych ustawień, między innymi obsługi wielu okładek przez kontenery MKV.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Icaros 3.0 – sposób na świetne miniaturki multimediów w Eksploratorze Windows

13
06.07.2016  •  Adam Golański

Pulpit Windowsa pod względem elastyczności nie dorównuje temu, co możemy znaleźć w KDE, ale z pomocą dodatkowych programików może stać się naprawdę świetnym środowiskiem pracy. Jednym z takich programików jest Icaros, który powinien spodobać się przede wszystkim tym, którzy przechowują na dyskach duże biblioteki mediów. Icaros, który doczekał się dużej aktualizacji – wersji 3.0 – jest zbiorem rozszerzeń powłoki Windows, które wzbogacą systemowy Eksplorator plików m.in. o możliwość wyświetlania miniaturek dla praktycznie wszystkich popularnych formatów wideo i audio (w wypadku tych ostatnich…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.