r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Instant Pages, wyszukiwanie obrazkowe i głosowe od Google

Strona główna Aktualności

Podczas konferencji Inside Search, Google ogłosił nowe funkcje w swojej wyszukiwarce. Wprowadzono między innymi Instant Pages i ułatwienia w wyszukiwaniu grafik.

Ogłoszona na spotkaniu w San Francisco nowa funkcja Instant Pages wczytuje strony internetowe podczas korzystania z wyszukiwarki Google. Dzięki temu klikając witrynę najlepiej odpowiadającą naszemu zapytaniu, nie musimy tracić czasu na jej załadowanie. Aby zaprezentować nową funkcję, Google zamieścił w serwisie YouTube krótki klip wideo porównujący działanie wyszukiwarki z uruchomionym Instant Pages i w tradycyjnej wersji. Ogłoszono też, że funkcja Google Instant dostępna jest już w 32 wersjach językowych.

Kolejna nowość to Google Search By Image. Wyszukiwarka Google będzie wyszukiwać grafiki na podstawie przesłanego przez nas pliku. W ten sposób możemy znaleźć na przykład podobne do siebie zdjęcia czy buty sfotografowane na wystawie sklepowej. Grafiki można przesyłać z komputera, a także wklejać linki URL. Technologia, dzięki której jest to możliwe, oparta została na Google Goggles dla urządzeń mobilnych. Funkcja jest już dostępna na stronach images.google.com - wystarczy kliknąć ikonę aparatu w pasku zapytań wyszukiwarki.

r   e   k   l   a   m   a

Ostatnią dużą zmianą jest funkcja Voice Search, czyli wyszukiwanie głosowe dla użytkowników przeglądarki Chrome. Za jej pomocą możemy korzystać z wyszukiwarki Google wydając komendy głosem. Funkcja ta niebawem pojawi się w Chrome. Podobnie jak w przypadku Search By Image, będzie ona dostępna z poziomu ikony (mikrofonu) w pasku wyszukiwań Google. Wcześniej podobne rozwiązanie wprowadzono dla tłumacza Google Translate. Za jego pomocą możemy przekładać frazy i zdania z angielskiego na wybrany język.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.