Wyszukiwanie za pomocą „Ok Google” teraz dostępne także w Google Chrome

Wyszukiwanie za pomocą „Ok Google” teraz dostępne także w Google Chrome

Wyszukiwanie za pomocą „Ok Google” teraz dostępne także w Google Chrome
Redakcja
23.05.2014 08:19, aktualizacja: 23.05.2014 09:40

W ostatnich dniach firma Google zaprezentowała 35 już wersję swojej przeglądarki Chrome, o czym zresztą informowaliśmy. Okazuje się jednak, że posiada ona jeszcze jedną, bardzo ciekawą nowość. Na stronach wyszukiwarki Google i w oknie nowej karty, przeglądarka oferuje możliwość włączenia komendy „Ok Google” znanej już od jakiegoś czasu z urządzeń wyposażonych w system Android. Opcja ta powoduje, że przeglądarka wchodzi w stan „nasłuchiwania” i po wypowiedzeniu tych słów automatycznie uruchamia wyszukiwanie przy pomocy głosu.

Obraz

Mogłoby się wydawać, że to zmiana niewielka i nie wnosząca tak naprawdę nic ciekawego. Trzeba jednak przyznać, że eliminuje to konieczność ręcznego przechodzenia do wyszukiwarki i czyni wyszukiwanie głosowe opcją znacznie wygodniejszą, możliwą do częstszego używania. Oczywiście nie jest to nadal rozwiązanie idealne, bo użytkownik i tak musi przejść ręcznie do strony Google lub okna nowej karty, bo właśnie tam dana funkcja działa. Kolejna wada to niestety brak wsparcia dla języków innych niż angielski. Aby skorzystać z wyszukiwarki uruchamianej głosem, użytkownik w ustawieniach musi przełączyć język Chrome na angielski w wersji amerykańskiej, a następnie ponownie uruchomić aplikację. Dopiero wtedy znajdzie w ustawieniach prywatności opcję pozwalającą na szybkie włączenie wyszukiwarki głosowej przy pomocy polecenia „Ok Google”.

Ta sama funkcja może być od jakiegoś czasu używana na sprzęcie pracującym pod kontrolą Androida. Wystarczy aktualna aplikacja Google Search, launcher Google, język przestawiony na angielski, a także aktywowany asystent Google Now. Wtedy to urządzenie pozwala na wyszukiwanie już po wypowiedzeniu magicznej komendy. Nie wiadomo kiedy pojawi się wsparcie dla innych języków, w tym dla języka polskiego. Póki co nie wiadomo również jak włączenie tej funkcji odbija się na wydajności przeglądarki, która i bez tego nie należy do najlżejszych dostępnych rozwiązań.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)