Intel i Microsoft próbują poprawić czas pracy Windows 10

Strona główna Aktualności

O autorze

Premiera Windows 10 już za dwa dni, a Microsoft nadal intensywnie pracuje nad najróżniejszymi poprawkami. Jedna z nich ma niebagatelny wpływ na czas pracy urządzeń: korporacja wspólnie z Intelem stara się rozwiązać problem zbyt krótkiego czasu na baterii, jaki trapi wielu użytkowników wersji testowych. Błędy dotyczą głównie laptopów korzystających z procesorów i innych układów Intela.

Według stanowiska Microsoftu, największe straty żywotności baterii mogą sięgać nawet 10% - w przypadku konstrukcji z niskonapięciowymi procesorami nastawionymi na długą pracę może to oznaczać nawet 30-40 minut mniej, niż sugeruje producent. Firmy pracują więc nad poprawkami i ulepszeniem sterowników dla chipsetów i zintegrowanych układów graficznych. Docelowo czas pracy ma być porównywalny z tym, jaki da się osiągnąć na systemie Windows 8.1, wszystko to pomimo nowych funkcji.

Nieco inaczej wygląda kwestia zintegrowanego asystenta głosowego, jakim jest Cortana. Pracownicy Microsoftu zauważają, że jej aktywacja i aktywne używanie może nieco skrócić czas pracy i jest to sytuacja w pełnie normalna: analizowanie danych wprowadzanych przez użytkownika jest wymagająca. Za to jednak nikogo winić nie można, podobne spadki czasu pracy na baterii da się zaobserwować na np. Androidzie po aktywacji asystenta Google Now.

© dobreprogramy
s