Internetowy samochód z MSN TV

Strona główna Aktualności

O autorze

Jakiś czas temu pisaliśmy o wspólnej pracy firm Nissan i Microsoft nad wyprodukowaniem samochodu, który podczas postoju będzie mógł zmienić się w niezwykle realistyczną konsolę do gier wyścigowych. Jak widać, Microsoft na tym nie poprzestaje i wciąż zainteresowany jest zrewolucjonizowaniem samochodów.

Serwis c|net opublikował krótki klip wideo (w języku angielskim), w którym jeden z redaktorów prezentuje pilotażową wersję MSN TV w samochodzie. Sprzęt ten składa się z multimedialnego komputera niewielkich rozmiarów i wyświetlacza podwieszanego pod sufitem bądź umieszczanego w oparciach przednich foteli. Łączność ze światem zapewniają usługi bezprzewodowego dostępu do Internetu firmy Verizon. Dzięki temu samochód po pierwsze udostępnia funkcje telewizora, radia i przeglądarki internetowej z komunikatorem (można podłączyć bezprzewodową klawiaturę albo korzystać z pilota), a po drugie czyni z pojazdu mobilny hotspot, do którego śmiało można podłączyć notebooki, np. pasażerów.

Zachęcamy do obejrzenia trzyminutowej prezentacji nowej usługi - wygląda dość futurystycznie, ale zachęcająco. Ma ona zostać publicznie uruchomiona latem 2006, a miesięczny koszt (na zasadach subskrypcji) na chwilę obecną szacuje się na około 100 dolarów. Niestety sprzęt trzeba będzie zakupić wcześniej samemu.

© dobreprogramy
s