Inżynier Docent ;-)

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wielką radością informujemy, że jeden z redaktorów vortalu - Wojtek Kowasz (Docent) - uzyskał właśnie certyfikat Microsoft Certified Systems Engineer (MCSE). MCSE to najwyższy poziom w certyfikacji Microsoft (nie licząc specjalizacji takich jak MCSE+S). Warto podkreślić, że ścieżkę szkoleniową i certyfikacyjną Docent przeszedł w ekspresowym tempie 77 dni (10 marca b.r. uzyskał tytuł MCSA).

Certyfikat MCSE to kolejny poziom po MCSA. Posiadacze tytułu MCSE udowodnili swoją wiedzę nie tylko w zakresie wdrażania i administracji w sieciach opartych o technologie Microsoft, ale także potrafią skutecznie planować i projektować ich strukturę. Do zdobycia tego tytułu wymagany jest poziom MCSA, a ponadto dwa egzaminy z planowania sieci i systemów i jeden z projektowania usług. Certyfikacja MCSE przeznaczona jest dla inżynierów i architektów systemowych.

Informacja ta nie byłaby może szczególna, gdyby nie fakt, że Docent ma "dopiero" 16 lat i jest postacią unikalną w Polsce pod względem certyfikacji Microsoft. Pierwszy egzamin na certyfikat Microsoft Certified Professional (MCP) zdał mając zaledwie 14 lat (!) i jak dotąd jest najmłodszym MCP w Polsce (nie wspominając już wyższych certyfikatów). Oprócz MCP w swoim "dorobku" posiada też tytuł Microsoft Certified Desktop Support Technician (MCDST), Microsoft Certified Systems Administrator (MCSA) oraz szereg dyplomów. Docent jest uczniem I Liceum Ogólnokształcącego w Chorzowie, a w wolnych chwilach jednym z redaktorów vortalu dobreprogramy i portalu WSS.pl.

Wojtku, gorąco gratulujemy i składamy szczere wyrazy uznania!

Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o certyfikacji zapraszamy do lektury artykułu Przegląd certyfikacji Microsoft (autorstwa oczywiście Docenta ;-), opublikowanego na łamach vortalu.

© dobreprogramy
s