Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Jak rozwiązać problem "Gif 1x1 error" na niektórych stronach?

Dzisiaj moja znajoma na swojej tablicy, na Facebooku opublikowała wpis w którym szukała pomocy u komputerowych magików. Szukała rozwiązania na dziwną przypadłość. W dość niestandardowy sposób wyświetlały jej się strony ze słowem "reklama" w nazwie. Zamiast znanej szaty graficznej i znajomego układu treści pokazywało się szare tło oraz gif o wymiarach 1px na 1px i nic więcej. Dość dziwne jak dla mnie. Tym bardziej zastanawiające, bo na innym komputerze wszystko wyglądało ok. Wyobrażam sobie jej zdziwienie i WTF? "O co chodzi? Przecież na tamtym komputerze działa." W takich sytuacjach ludzie szukają najczęściej przyczyn w najbardziej oczywistych miejscach np. w przeglądarkach czy wtyczkach i czasami może to być dobrym tropem, ale często jest to ślepy zaułek i trzeba kopać głębiej.

Po krótkim wywiadzie poradziłem jej to o czym przeczytasz dalej, ale najpierw chciałbym żebyś wiedział, że:

 • Wiem dlaczego tutaj jesteś i wierzę, że z moimi instrukcjami poradzisz sobie z tym samym problemem.
 • Nie zostawię cię z pustymi rękami i dostaniesz to po co tu przyszedłeś.
 • Dam ci możliwość powrotu do wygodnego i bezproblemowego korzystania ze stron z którymi masz problem, bo wierzę, że internet powstał po to aby było nam wygodniej a wiem, że w tym momencie nie jest on dla ciebie taki jaki wszyscy chcą aby był.
 • Wierzę, że każdy może rozwiązać każdy problem z komputerem niezależnie od tego na jakim poziomie zaawansowania się znajduje.

 • Wykonasz instrukcję, która sprawi, że pozbędziesz się problemu.
 • Wyciągniesz wnioski z tego co zrobiłeś.
 • Wyjaśnię ci jak problem, który rozwiązałeś powstał.
 • Poszerzę perspektywę o nowe, inne możliwości i testy i wątpliwości.

1. Instrukcja:

2. Wnioski:

Jeśli problem ustąpił to już wiesz co było jego przyczyną (jeśli nie ustąpił, pisz w komentarzu, pomogę ci).
Przyczyną problemu jest firewall lub inaczej zapora ogniowa, która blokuje pewne treści uznane przez Kaspersky'ego za szkodliwe czy niechciane
Skoro ten błąd wyświetlał się na stronach ze słowem "reklama" to logika podrzuciła by szukanie rozwiązania we wszystkim co jest związane z reklamą. Nic się nie stało jeśli nie wiedziałeś, że Kaspersky ma taki moduł (i inne także mogą taki mieć).

3. Wyjaśnienie:

Firewall czy inna jego nazwa zapora ogniowa chroni twój komputer i filtruje wszystkie informacje, które przypływają do ciebie z internetu (zarówno te rzeczy, które widzisz jak i te, które ciężko dostrzec) i odwrotnie. Można to porównać do celników, którzy sprawdzają każdego wjeżdżającego i wyjeżdżającego do kraju. Komputer to Polska a internet to zagranica. Pomiędzy nimi stoi koleś, który sprawdza co kto przewozi (pakiety) i jeśli jest to coś szkodliwe, przedmioty te zostają zatrzymane. Natomiast gdy rzeczy, które przekraczają granicę są ok i przechodzą.

Firewall Kaspersky'ego akurat ma dodatkowy moduł czyli element, który odpowiada za blokowanie reklam i banerów. Taki celnik specjalizujący się w tym co nam w internecie najbardziej przeszkadza :). Nie od dziś wiadomo, że specjalizacja poprawia skuteczność, pewnie dlatego powstała taka funkcja.. Ale powiedźmy sobie szczerze ani ludzie, ani maszyny nie są idealne. Tak samo jest w tym przypadku. Nasz "specjalista od reklamy" także się myli i blokuje więcej niż potrzeba. Jakbym widział przewrażliwionego rodzica, który paranoicznie zabroni mu wszystkiego, bo jeszcze coś mu się stanie.

Ludzie z którymi podobno wychodzi się dobrze tylko na zdjęciach w zamian za zablokowane rzeczy proponują nam inne rzeczy. Moduł Kaspersky'ego zamiast zablokowanego contentu pokazuje nam tło z gifem o wymiarach 1x1 px.

Pokazałem ci wcześniej, że wystarczy zwolnić z pracy tę funkcję i wszystko wróci do normy.

4. Poszerzenie perspektywy:

Co jeśli zmienimy przeglądarkę?

Problem będzie występował nadal. Specjalista od reklamy w firmie "Kaspersky Internet Security" jest wszechmogący. Działa niezależnie od przeglądarki.

Co jeśli dodam stronę do białej listy modułu?

Prawdopodobnie strona będzie działać. Moduł będzie wiedział, że ta strona jest ok, jest spoko, że jest znajoma i nie będzie jej blokował. Biała lista to w tym przypadku strony, którym ufa "Banner Ad Blocker".

Czego używać w zamian?

Jeśli chcesz:

 • Uwolnić się od niechcianych i nachalnych reklam, które zabierają twoją uwagę i dobre samopoczucie - Blokada reklamy sprawia, że znika, więc nie dekoncentruje i nie denerwuje.
 • Zmniejszyć ruch w twojej sieci - Każdy baner to kolejne kilobajty danych potrzebne do pobrania co sprawia, że wykorzystanie łącza jest wyższe.
 • Obniżyć przeładowanie systemu - Elementy na stronach są często przechowywane w pamięci. Reklama czy baner to też jej składnik. Im ich więcej tym mniej wolnych zasobów. Im mniej wolnych zasobów tym wolniejsza praca komputera.

Używaj Adblock'a lub innych polecanych programów/wtyczek do blokowania reklam.

PS:

To mój pierwszy wpis (testowy). Dodaję go na blog dobrychprogramów, bo wierzę, że dostanę szybki feedback. Może najpierw opiszę jakie są moje cele pisania:
 • Poprawienie umiejętności przekazywania wiedzy, tłumaczenia tak, aby osoby nie znające tematu wcale lub tylko w określonej części zrozumiały temat tak, aby stał się dla nich znajomy i mogły komuś o tym opowiedzieć. Także sprawdzenie czy sam dobrze wiem i rozumiem temat.
 • Rozwiązywanie problemów z komputerami/systemem/oprogramowanie (tablety i smartfony także) oraz wyjaśnienie go tak aby osoby go mające znały przyczynę i to jak się dzieje to co się dzieje.

Jestem fascynatem elektroniki użytkowej, szczególnie w kwestii oprogramowania. Lubię modyfikować, testować i sprawdzać. Drugą moją pasją jest uczenie się. A raczej meta uczenie się czyli psychologia uczenia się, przyswajanie wiedzy i umiejętności, zapamiętywanie, notowanie itd. Wszystko co związane z usprawnianiem metod i systemów nauki.

Jak widzicie chcę połączyć obydwie rzeczy, dlatego proszę was o feedback, o wyrażenie swojej opinii nt. stylu pisania, przekazu wiedzy, kompleksowości. Co według was można poprawić? Co jest już ok?

Wierzę, że każdy może sobie poradzić z każdym komputerowym problemem jeśli ma odpowiednie fundamenty. Nie ukrywam, że to co piszę jest skierowane do laików, ale myślę, że bardziej zaawansowani znajdą coś dla siebie (ci bardziej zaawansowani - także dajcie znać!).

Mam w planach dodanie tutaj 2-3 wpisów i zebranie feedbacku (im więcej opinii tym lepiej). Zależnie od niego albo będę tutaj pisał dalej albo zostanę na innej platformie.

Czekam na wasze zdanie :).
 

windows oprogramowanie bezpieczeństwo

Komentarze

0 nowych
gowain   21 #1 26.11.2013 14:35

Konkretny i przydatny wpis (co prawda nie dla mnie, bo NOD32 rulezzz :P). Debiut bardzo udany, styl pisania na wysokim poziomie, graf z rozwiązaniem mi się podoba :) Pisz więcej - na pewno będzie pozytywny feedback.

opanujshock   3 #2 26.11.2013 15:26

@gowain:

Dzięki za feedback. Wszystkie obrazki jakie będę umieszczał (albo prawie wszystkie) są rysowane i skanowane przeze mnie. Pomyślę także nad malowaniem ich w GIMPie, bo nie od dziś wiadomo, że kolory poruszają wyobraźnie a ta jest fundamentem zapamiętywania i rozumienia.

TomisH WSPÓŁPRACOWNIK  14 #3 26.11.2013 15:31

Ode mnie też plus za swojskie grafiki :)

dzikiwiepsz   13 #4 26.11.2013 15:49

grafiki rzeczywiście bardzo indywidualne takie ręczne :)

Mifczu   12 #5 26.11.2013 16:01

Wstęp jak reklama taniej firmy ;-) ale wpis ok, i też lubię takie odręczne grafiki pod warunkiem, że są czytelne a twoje są.

wojtekadams   19 #6 26.11.2013 16:05

Grafiki rządzą :)

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #7 26.11.2013 16:42

Brawo. Tylko zastanawiam się czy, ktoś zrozumiał o co chodzi w tym wpisie, w podobny sposób do mnie. Pewnie nie :). Ale ja jestem z kosmosu. No cóż, trzeba mieć talent, żeby zrobić troszeczkę dłuższy wpis, który można by było streścić w jednym krótkim zdaniu, "Wyłącz banner Ad blocker w ustawieniach programu antywirusowego". Za to jak najbardziej brawo i masz u mnie "+" :). W końcu zrobienie z błahej rzeczy czegoś wielkiego i nadawanie temu olbrzymiego sensu, jest nie lada sztuką!

Ale nie brawo za zdanie "Zależnie od niego albo będę tutaj pisał dalej albo zostanę na innej platformie." Brzmi trochę jak mały szantażyk, albo coś w stylu - nie będzie feedbacku to spadam stąd. Dostajesz u mnie za to w pełni zasłużony "-".

Brawo, za twoje pasje związane z uczeniem się i zapewne rozwojem osobistym. W dodatku jeżeli będziesz tak tłumaczył pewne zawiłości, aby każdy rozumiał co mówisz, a nie jak to czasami kolega eimi robi (nie obraź się eimi, to w pewnym sensie komplement od takiego prostego człowieka jak ja :), że tylko on rozumie co pisze i używa takich słów, że czasami człowiek głupieje, a słownik wyrazów "obcych" aż parzy w rękach, to masz we mnie kibica. Dlatego kolejny zasłużony "+".

Podsumowując:
2 x plus
1 x minus

Suma:
Zasłużony plus ;)

Aha i witam cie serdecznie na blogach DP, obyś zabawił na dłużej! ;)

Piter432   10 #8 26.11.2013 16:46

Hehe, fajne grafiki. Takie stylowe, wow wow XD

gowain   21 #9 26.11.2013 16:47

@DjLeo "Brzmi trochę jak mały szantażyk, albo coś w stylu" - dla mnie to brzmi jak - będzie zainteresowanie takimi tekstami to będę pisał, nie będzie to nie. Nie wiem, ja tu żadnego szantażu nie widzę, tylko pragmatyzm :)

clubber84   5 #10 26.11.2013 16:53

Jeśli chodzi o wygląd tekstu, to niech kolega poprawi niespójne gramatycznie zdania, gdzie np. chodzi o męskoosobową definicję, a użyty wyraz jest niemęskoosobowy, przykład:
"Ale powiedźmy sobie szczerze ani ludzie, ani maszyny nie są IDEALNY."
Niektóre zdania nie są zakończone interpunkcją (. ! ?) oraz nieoddzielone spacją od następnego.
Jeśli mogę poradzić, to niech kolega popracuje też nad stosowaniem interpunkcji w zdaniach złożonych, m.in. stawiania przecinków, średników, myślników, itp.

Co do treści merytorycznej, to jestem za - takie łopatologiczne wyłożenie tematu nawet dla biegłych w temacie specjalistów powinno przysporzyć Tobie multum czytelników oraz komentatorów :-)

Pozdrawiam i chciałbym więcej czytać takich blogów na DP jak twój. ;-)

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #11 26.11.2013 16:54

@gowain

Okey, okey... :)

http://youtu.be/CK8GDsW4t00?t=15s

qasx   6 #12 26.11.2013 17:17

Ujęło mnie sześciokrotne "wierzę" i cały styl porównywalny mniej więcej z tym http://www.youtube.com/playlist?list=PL4NL9i-Fu15hhYGB-d0hmSWD1fcIvLvn1
Szoku nie udało mi się opanować, przecież ten wpis nie może być na serio...

opanujshock   3 #13 26.11.2013 17:24

Wow dzięki! Nie spodziewałem się tak szybkiego odzewu.


@TomisH: Będę starał się robić tylko takie (jedyne co może być nie moje to jakieś ikony czy screeny). Rysowane przez siebie. Nie chodzi tutaj o piękny rysunek tylko o prostotę i symbolikę. Obraz to tysiąc słów. Wkońcu myślimy obrazami tak naprawdę a ponadto jest to język uniwersalny.


@dzikiwiepsz: Dokładnie są ręczne rysowane na kartce A4 i skanowane. W przyszłości może pojawią się kolorowane :).


@Mifczu: Cieszę się, że są czytelne.


@wojtekadams: Postaram się ich robić więcej, ale jest to bardziej czasochłonne niż pisanie :).


@DjLeo: Dzięki za konstruktywną krytykę. Właśnie na takim czymś skorzystam najwięcej.

"No cóż, trzeba mieć talent, żeby zrobić troszeczkę dłuższy wpis, który można by było streścić w jednym krótkim zdaniu, "Wyłącz banner Ad blocker w ustawieniach programu antywirusowego". Za to jak najbardziej brawo i masz u mnie "+" :). W końcu zrobienie z błahej rzeczy czegoś wielkiego i nadawanie temu olbrzymiego sensu, jest nie lada sztuką! "

Tak jak pisałem. Wpisy są kierowane do maksymalnych laików. To co dla ciebie jest proste nie musi być dla innych. Mam nadzieję, że to rozumiesz :).

To zdanie to nie szantażyk. To jest po prostu postawienie sprawy jasno. Nie pcham się tam gdzie nie mogę wejść.


@Piter432: Nie wiem czy stylowe, ale starałem się :).


@clubber84: Dzięki za pomoc w sprawach językowych. Błędy wyrazach wynikają zapewne z nieuważności i niesprawdzeniu wpisu po napisaniu. A z interpunkcją zawsze miałem problem. Cieszę się, że zwróciłeś mi na te rzeczy uwagę. Postaram się popracować nad układem tekstu. Clubber jeszcze takie pytanie. Czy w kwestii interpunkcji strony typu przecinki.pl dobrze poprawiają interpunkcję? Chciałbym to zautomatyzować.

opanujshock   3 #14 26.11.2013 17:28

@qasx: To jest jak najbardziej prawdziwy wpis. Nie wiem czy pisany na serio. Nie lubię sypać suchymi informacjami. Piszę to co myślę. Myślę w to w co wierzę. Po prostu się tym dzielę. W moim mniemaniu to bardziej ukazuje, że za tekstem stał jakiś człowiek a nie maszyna. Ale o gustach się nie dyskutuje. Ten kto przyszedł tylko po konkretne informacje niech omija te części, które mu nie pasują :).

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #15 26.11.2013 21:49

@opanujshock

Jeżeli chodzi o krytykę to zawsze możesz na mnie liczyć, ale wyłącznie konstruktywną ;). A co do zdania - "Wpisy są kierowane do maksymalnych laików." - laików tak, ale nie kre..... Może nie przesadzajmy :), twój rysunek pierwszy wszystko idealnie wyjaśnia. Obrałeś to wszystko w taką otoczkę, która według mnie jest troszeczkę nad wyrost (ale tylko ciut). Ale żebyśmy się dobrze zrozumieli, ja właśnie coś takiego lubię, wiele razy zdarza mi się czytać coś i ciężko mi jest to zrozumieć. Tak było np. na początku z rootowaniem i customizacją Androida. Jakiś typ zrobił poradnik, w stylu: uruchom, wgraj, zrestartuj. Oczywiście upraszczam, ale zwyczajnie dla laika nie było możliwości zrozumieć o co chodzi. Dlatego jestem w pełni za jak najdokładniejszym pisaniem co i jak się robi. Ale pamiętajmy też o tym, że czym innym jest:

- wepnij kabel USB do telefonu i drugą końcówkę podłącz do dowolnego portu USB w komputerze.

od

- ten kabel co dostałeś z telefonem, choć możliwe, że go nie dostałeś, ale powinien być gdzieś w pudełku, a jak nie ma to możesz pożyczyć od cioci, a jak ciocia nie ma to od wujka. Ostatecznie idź do sklepu i poproś o kabel, ale koniecznie musi to być micro USB, tak się ten kabel nazywa, micro USB. Zapytaj też sprzedawcy czy wie o jaki kabel ci chodzi. Abyś się nie pomylił. Jak już sprzedawca Ci go poda to sprawdź czy jest to micro USB. Koniecznie się upewnij. Jak sprzedawca nie będzie mieć go to kup na allegro. A jak już go dostaniesz to, o czym ja to mówiłem...... a wepnij go do portu USB w komputerze, to taki prostokącik z dziurką. Musisz odwrócić kabel tak, żeby ten prostokącik z kabla wszedł do tego prostokącika w komputerze.

:)

Wyolbrzymiłem strasznie, ale celowo, aby pokazać o co mi chodzi. Mam nadzieję, że to rozumiesz. Jest pewna granica, której nie powinno się przekraczać w tłumaczeniu czegoś innym. Granica ta bywa dość płynna, ale też czasami oczywista, w końcu nikt kto nie wie co to jest port USB, raczej nie weźmie się za rootowanie telefonu :) O to głównie mi chodzi. Nie twierdze też, że przesadziłeś, jak ja w tym porównaniu powyżej. Jak już wspomniałem jest ok, nawet masz za to plusa :) A mówię to właśnie dlatego, abyśmy się rozwijali i uczyli od siebie nowych rzeczy. W końcu sam o to prosiłeś. To właśnie to dostałeś od DjLeo :)

Kolejną kwestią jest postawienie (z twojej strony) sprawy jasno, albo komentarz i feedback, albo spadam. Zauważ co napisałeś: "Nie pcham się tam gdzie nie mogę wejść. ". I teraz kluczowe pytanie, skąd wiesz i dlaczego w ogóle bierzesz pod uwagę, a właściwie zakładasz, że nie możesz wejść? Nie twierdzę, że miałeś złe intencje pisząc to zdanie, ale po prostu zastanów się dlaczego to napisałeś. To są bardzo ciekawe sprawy. Trochę związane z naszą własną psychiką. Na tym też polega doskonalenie siebie i rozwój. Analizujesz swoje myśli, emocje i zachowania, to rozwija. Więc jak się zastanowisz, dlaczego to napisałeś, sam dla siebie, to możesz dojść do ciekawych wniosków, co tak na prawdę chciałeś przez to powiedzieć. Z tym, że ja cię proszę tylko o zastanowienie się nad tym, ale absolutnie nie pisanie tego tutaj. Nasza podświadomość czasami powoduję, że stajemy się "poprawni politycznie" i nie zawsze piszemy (może pod presją) tego co tak na prawdę chcemy lub uważamy, ale to co wypada. I pamiętaj ja tylko napisałem co czuję. Nikt, ani ty, ani cała reszta nie musi, a wręcz nie powinna odbierać pewnych rzeczy tak jak ja to robię. Wszyscy jesteśmy na swój sposób pod tym względem wyjątkowi.

A tak zupełnie na zakończenie, czuję, że nam się naprawdę ciekawy bloger trafił na DP ;)

clubber84   5 #16 26.11.2013 22:16

@opanujshock
W kwestii interpunkcji, takie strony mają często problemy z interpretacją zdań pytających, więc nie jestem przekonany co do skuteczności zautomatyzowania stosowania interpunkcji.
Ja radziłbym czytać książki (nie gazety) i na bieżąco korygować pisownię - wystarczy tylko obejrzeć składnię tekstu drukowanego i nawet Ci co mają problemy z pisownią (a dobrze zapamiętują), potrafią składać zdania, które są podobne złożeniowo do zapamiętanych.
A jeśli chodzi o pisanie tekstu w Wordzie, to proponuję wyłączyć opcję autokorekty odpowiadającą za wstawianie słowa jeszcze nie do końca napisanego (a którego nie chcieliśmy akurat w tym miejscu).
I proszę Cię, abyś poprawił swój tekst - chociażby powstawiał kropki i spacje, tam gdzie powinny być. ;-)
Pozdrawiam

opanujshock   3 #17 26.11.2013 22:36

@DjLeo: Dzięki za wyczerpujący komentarz. Wiem dlaczego to napisałem i zastanowiłem się nad tym zanim napisałem to zdanie. Lecz być może źle się wyraziłem. Ale w tej chwili uważam to za mało ważne.

To prawda nie weźmie się za rootowanie telefonu, ale to nie znaczy, że nie chciałby. Z moich doświadczeń (bo też uczę osób lepszego podejścia do nauki) wynika, że ludzie chcą radzić sobie w pewnych sprawach sami, ale informacji jest za wiele i są zbyt skomplikowane dla nich i poddają się zanim zaczną cokolwiek lub zaraz po pierwszej porażce.

Czuję, że uda mi się wyważyć ten balans pomiędzy prostotą i podstawowymi informacjami a "kompresją" i konkretyzacją tego o czym piszę. Dzięki DjLeo jeszcze raz :).

opanujshock   3 #18 26.11.2013 22:37

@clubber84: Ok jutro to zrobię.

rradek   10 #19 01.12.2013 23:14

Anti Bannner w KIS2014 jest do bani na polskich stronach i dlatego ciągle używam wersji 2013 gdzie działa bardzo dobrze

  #20 30.04.2016 17:57

Dla mnie bomba pomogło,wszedłem w KIS i zrobiłem jak napisałeś teraz działa
dzięki bardzo