Jego Świątobliwość Papież Franciszek dołączył do społeczności Instagrama #prasówka

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

W trzecią rocznicę pontyfikatu, Jego Świątobliwość Papież Franciszek dołączył do liczącej ponad 400 milionów ludzi społeczności Instagrama. Papież Franciszek założył konto @Franciscus by dzielić się tą drogą swoim przesłaniem o miłości, wrażliwości i miłosierdziu.

Jego Świątobliwość powitał społeczność Instagrama w ośmiu językach publikując zdjęcie przedstawiające moment modlitwy i zapraszając ludzi by do niej dołączyli.

Szef i współtwórca Instagrama Kevin Systrom był dziś w Watykanie i samemu uchwycił ten historyczny moment. Oto jak skomentował to wydarzenie: Obrazy górują nad słowami i zbliżają ludzi do siebie. Papież Franciszek dołączył do globalnej społeczności Instagrama, która dzieli zamiłowanie do kreatywności – jego przesłanie o pokorze i miłosierdziu pozostawi trwały ślad.

Otwarcie profilu jest następstwem spotkania Papieża z szefem i współtwórcą Instagrama Kevinem Systromem w Pałacu Apostolskim w lutym tego roku, gdzie rozmawiali o sile przekazu poprzez obrazy łączące ludzi ponad granicami, kulturami i pokoleniami. Podczas spotkania Systrom przekazał Jego Świątobliwości Papieżowi Franciszkowi ręcznie wykonaną książkę zawierającą dziesięć ważnych zdjęć instagramowych pochodzących z różnych zakątków świata. Od fotografii przedstawiających sytuację emigrantów na Bliskim Wschodzie, czy efekty zmian klimatycznych w Arktyce, po trzęsienie ziemi w Nepalu w 2015 roku – podarunek ilustrował siłę zdjęć, które jednoczą ludzi podczas ważnych wydarzeń, czy trudnych sytuacji na świecie.

Zachęcamy także do odwiedzenia @newsva – oficjalnego konta informacyjnego Watykanu na Instagramie.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji